EVLİLİK HEDİYE LİSTESİ

Gün geçtikçe daha sık karşılaştığımız 'evlilik listeleri' evliliğe hazırlanan çiftler için can simidi. Bu uygulamayla birlikte çiftler 'hatırası var' diyerek sakladıkları ve yer kaplayan hediyeleri ne yapacaklarını düşünmek zorunda kalmıyorlar. Kendi belirledikleri ihtiyaçlarını gelen hediyelerle karşılıyorlar. 

Dünyaevine girmeye hazırlanan çiftler zamanlarının ve paralarının çoğunu yeni evlerindeki ihtiyaçlarını temin etmeye ayırıyorlar. Türkiye'de düğünlerde gelin ve damada altın takı takılırken, özellikle Avrupa ve Amerika'da çiftlerin hayatını kolaylaştıracak bir uygulama yapılıyor. 'Evlilik listesi' adı verilen bu uygulama çiftlerin bazı ihtiyaçlarının gelen hediyelerle karşılanmasını amaçlıyor. Böylece çiftin alınacak hediyeye gerçekten ihtiyacı olup olmadığı, aynı ürünün birden fazla kişi tarafından hediye edilmesi gibi sorunlar ortadan kalkıyor.

Ayrıca yeni evli bir çifte hediye seçme sıkıntısı da yaşanmıyor. Uygulama şöyle: Evlenecek çiftler bir mağaza seçerek ihtiyaçları doğrultusunda liste hazırlıyorlar. Bunun duyurulması iki yolla oluyor. Çiftler kendilerine hediye almak isteyen yakınlarının listesini mağazaya bırakıyorlar ve mağaza bu kişileri davet ediyor ya da nikah davetiyesine bir not olarak yazılıyor. Bu uygulama son yıllarda Türkiye'de de yaygınlaşmaya başladı. Mudo Concept ve Paşabahçe bunlardan sadece birkaçı. 

Geleneksel ve çağdaş

Paşabahçe mağazalarında gündelik ihtiyaçların yanı sıra geleneksel ve çağdaş çizgilerin yansıtıldığı hediyelik ve koleksiyon ürünleri bulunuyor. Şirketin ürünleri arasında mumluklar, vazolar, kaseler, bardaklar, şişeler, porselen ve seramik yemek-çay takımları, elektrikli mutfak aletleri, çelik ve teflon tencere-tava setleri bulunuyor. Paşabahçe ürünleri her bütçeye uygun çeşitleri ile tüm ihtiyaçları karşılıyor. Bu ürünlerinden edinmek isteyen çiftler kendilerine yakın bir mağazaya başvurarak yardım alabiliyorlar. 

Liste danışmanları

Mudo Concept mağazaları 'evlilik listesi' uygulamasını ilk başlatanlardan. Uygulama tüm Mudo Concept mağazalarında geçerli. Uygulamadan yararlanmak isteyen çiftler mağazalarda bulunan danışmanlarla birlikte listelerini oluşturabiliyorlar. Danışmanlar çiftlere tüm ürünlerin özellikleri, kullanımları ve fiyatlarını hakkında kapsamlı bilgi veriyorlar. Daha sonra seçilen ürünlerden bir liste oluşturuluyor. Bir başka deyişle bu ürünler çift için ayrılıyor. Bundan sonra çiftler dostlarına haber veriyorlar ya da Mudo Concept onları mağazaya davet ediyor. Mağazaya gelenler listedeki ürünlerden birini seçip mağazaya bildiriyorlar. Bundan sonra Mudo Concept ürünün çifte ulaşmasını sağlıyor. Mudo concept ürünleri mutfak eşyalarından mobilyaya, ev tekstil ürünlerinden süs eşyalarına, bahça mobilyalarından koleksiyon ürünlere kadar ihtiyaç duyulabilecek herşeyi kapsıyor. 

Beymen Casa Club, Maslak, T: 0212 286 6363

Bone China, Taksim, T: 0212 233 8318

Christofle, Nişantaşı, T: 0212 233 3835

Decorum, Nişantaşı, T: 0212 230 4147 

Derishow
, Beşiktaş, T: 0212 259 7255 

Ev+, Nişantaşı, T: 0212 232 1758 

Mudo Concept
, Müşteri Hizmetleri, T: 0212 444 6836
Goldaş, Nişantaşı, T: 0212 291 1850

Gorbon, Etiler, T: 0212 282 0831

Kütahya Porselen, Şişli, T: 0212 219 4600

Monev Exclusive, Nişantaşı, T: 0212 296 0453

Pabetland, Maslak, T: 0212 285 2185 

Vakko, Suadiye, T: 0212 467 4204 

Paşabahçe
, Tuzla, T: 0216 395 5473

EV KİRALAMA VEYA SATINALMA

Ve yeni evinize geçeceksiniz. Belki bir eviniz var, belki de kiralık ya da satılık arıyorsunuz. Size tavsiyemiz ev kiralarken ya da satın alırken güvendiğiniz bir emlak profesyoneline danışmanız.

EMLAK KREDİSİ - MORTGAGE

Mortgage nedir? Mortgage (Tutsat) sistemi, herhangi bir taşınmaz malın sahibi olan kişi ya da kurumdan belli şartlar ve koşullar çerçevesinde, bankalar aracılığıyla  başka kişi ya da kuruma geçmesi işlemidir.

EVLİLİK HEDİYE LİSTESİ

Gün geçtikçe daha sık karşılaştığımız 'evlilik listeleri' evliliğe hazırlanan çiftler için can simidi. Bu uygulamayla birlikte çiftler 'hatırası var' diyerek sakladıkları ve yer kaplayan hediyeleri ne yapacaklarını düşünmek zorunda kalmıyorlar.

EVLİLİK ALIŞVERİŞ İHTİYAÇ LİSTESİ

Evlilik hazırlıklarının en keyifli fakat en masraflı kısmı, oturacağınız evin hazırlanmasında karşınıza çıkar. Evinizi kurarken almak isteyebileceğiniz tüm ürünler aşağıda listelenmiştir.

EMLAK TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Bir ev kiralamak veya satın almak için emlakçılarla konuşurken söylenenleri anlamakta zorluk yaşıyorsanız, emlak terimleri sözlüğümüze göz atın. Mortgage, ayni haklar, cebri satış ve diğerleri

EV ELEKTRONİĞİ SATIN ALMA REHBERİ

Evinize elektronik eşyalar satın alırken nelere dikkat etmeniz gerekir? Elektrikli süpürge veya Televizyon almanın incelikleri... Süpürgeyi kaç Watt almalı? Plazma ekranlı TV mi almalı LCD mi? Full HD çözünürlük nedir?

FIRIN - OCAK SATIN ALMA REHBERİ

Fırında pişen leziz yemeklerin kokusunun evi kaplamasından daha keyifli bir şey olamaz; ancak evde yemek pişirmek aynı zamanda, kir, yağ, nem ve odaları kaplayan duman anlamına gelebilir. 

BULAŞIK MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ

Bulaşık makinelerinin zamandan tasarruf sağladığını biliyoruz; ancak aynı zamanda, elde bulaşık yıkamaya oranla çok daha fazla enerji ve su tasarrufu sağladıklarını da biliyor muydunuz? 

ÇAMAŞIR MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ

Çamaşır makinesi en dayanıklı beyaz eşyalardan biri olmakla beraber elektrik faturalarını da en çok etkileyenidir. Alacağınız makineyi, ne kadar sıklıkla ve miktarda çamaşır yıkayacağınızı göz önünde bulundurarak dikkatlice seçiniz. 

BUZDOLABI SATIN ALMA REHBERİ

Buzdolabı en pahalı ev aletlerinden olduğu için satın alırken ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verdiğine emin olmalısınız. Buzdolabı satın alırken aşağıdaki noktaları gözönünde bulundurmakta yarar var:

BEYAZ EŞYA SATIN ALMA REHBERİ

Beyaz eşya konusunda seçeneklerin bolluğu, yeni ev kurma hazırlığında olan gelin-damat adaylarını çıkmaza sokuyor. Uzun yıllar kullanacapınız bu alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar aşağıda listelenmiştir:  

MOBİLYA SATIN ALMA REHBERİ

Mobilya alacakların özellikle aşağıdaki konulara dikkat etmeleri önerilir: Mobilya alırken mutlaka birden fazla mağaza gezin ve tüm modelleri görmeye çalışın. Ne kadar çok çeşit görürseniz, beğeninize ve bütçenize uygun bir mobilya seti bulmanız o kadar kolaylaşır.