DUVAK ŞEKİLLERİ

Gelinliğin en geleneksel ve tamamlayıcı aksesuarı olan duvakların da birçok farklı modeli var. Boyutlarına ve tarzına göre çeşitli şekillerde adlandırılan duvak modelleri rehberimizi inceleyerek istediğiniz tarza karar verin.

 

1 - Kuş kafesi duvak

Tercihiniz vintage düğünden yanaysa 1940’ların modası kuş kafesi modelini duvağınıza taşıyabilirsiniz. Kısa saçlara ve topuz olarak toplanmış saçlara çok yakışacaktır.

 

2 - Yüzü Örten Duvak

Uzun duvak tercih etmiyorsanız ama duvaksız da olmaz diyenlerdenseniz, yüzü örten kısacık duvaklar tercih edebilirsiniz. Duvağın yüzü örtmesi daha gizemli, romantik ve dramatik bir ifade verdiği için tercih edilir. Damat, nikah kıyılmasının hemen ertesinde duvağı açarak gelini öper.

 

3 - Parmak ucu hizasında duvak

Gelinin el parmak uçlarına kadar uzanan duvak modelidir. Genellikle uzun gelinliklerle tercih edilir.

 

4 - Mantilla duvak

Mantilla duvaklar tamamen dantelden oluşan İspanyol tarzda duvak modellerdir. Sade bir gelinliğiniz varsa mutlaka tercih edebileceğiniz en klas ve şık mantilla duvaklar daha çok balo salonlarında veya tarihi mekanlarda tercih edilebilir.

5 - Dirsek hizasında duvak

Uzunluğu dirsek hizasına kadar gelen ve kullanım kolaylığı dolayısıyla en çok tercih edilen duvak modelidir.

 

6 - Vals duvak

Vals duvaklar diz ile ayak bileği arasında bir uzunlukta dört kattan oluşan modellerdir. Farklı boylarda oluşan bu katlar dolayısıyla kat kat görünümüyle kabarık bir görüntü sağlar.

 

7 - Şapel tipi duvak

Şapel tipi duvaklar gelinliğin arkasından yerlere kadar uzanır. Uzun ve resmi duvaklardır. Tülün kenarlarında dantel işlemesi yer alır.

 

8 - Katedral tipi duvak

Yurt dışında ağır katedral düğünlerinde tercih edildiği için katedral olarak adlandılan bu duvak modeli, mutlaka uzun kuyruklu gelinlik modelleri ile tercih edilir. Yaklaşık 2,5 metre uzunluğundadır. Eğer uzun boylu değilseniz tercih etmemekte yarar var; çünkü katedral tipi duvaklar sizi olduğunuzdan da kısa gösterecektir.  

En güzel duvak modelleri fotoğraf galerisi

 

GELİNLİK SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Evlilik kararı aldığınız andan itibaren gelinlik modellerini incelemeye başlayın. İstediğiniz modeli belirlemek ve hangi kesimin size daha çok yakıştığını görmek için hazır gelinlik satan firmalara gidin.

GELİNLİK MODELİNİZİ VÜCUT TİPİNİZE GÖRE SEÇİN

Güzel bir gelin olabilmek için önemli olan, bedeninizi tanımanız, ve kendinize daha çok yakışacak bir gelinliği seçmenizdir. Vücudunuzun daha güzel olan taraflarını ön plana çıkarmak ve hangi özelliklerini saklamak

GELİN AKSESUARLARI

Gelinlik modeliniz nasıl olursa olsun, çizgilerini yansıtan aksesuarlarla gelinliğinizi tamamlayarak daha da güzelleştirebilirsiniz! Aksesuarlar gelinlikle birlikte gelini apayrı bir güzelliğe büründürür, gelinin şıklığını tamamlar. Renkli ve parlak taşlarla süslü

GELİNİN GÜZELLİK SIRLARI

Gelin güzelliğinin en önemli unsurlarından biri gelin başı için kuaför seçimidir. Gelin başınızda kullanılacak saç aksesuarlarını ve duvağınızı kuaförünüze götürüp, duvağınıza ve aksesuarlarınıza uygun saç modelleri belirleyin.

BÜYÜK BEDEN GELİNLİK REHBERİ

Türkiye'de, gelinliklerimizi beğendiğimiz tasarımda, üzerimize uyacak şekilde diktirmek mümkün olduğu halde şimdilerde hazır gelinlikler oldukça moda.  Gelin adayları, hayallerindeki beyaz elbisenin

DÜĞÜN MEKANINA UYGUN GELİNLİK SEÇİMİ

Evlenmeye karar verdiniz, heyecanlısınız ve hemen gelinlik modellerini incelemek istiyorsunuz! Ancak, gelinlik seçmeden önce mutlaka nikah ve/veya düğün merasimini yapacağınız mekanı belirleyin.

DUVAK ŞEKİLLERİ

Gelinliğin en geleneksel ve tamamlayıcı aksesuarı olan duvakların da birçok farklı modeli var. Boyutlarına ve tarzına göre çeşitli şekillerde adlandırılan duvak modelleri rehberimizi inceleyerek istediğiniz tarza karar verin.

YÜZ ŞEKLİNE UYGUN SAÇ MODELİ SEÇİMİ

Gelin Saçı modelinize karar vermeden önce yüz şeklinizi inceleyip ona göre modeller seçmenizde yarar var. Gelin başı modelinizi seçmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini de mutlaka inceleyin:

GELİNLİK MARKALARINDA TOP 10

Gelinlik modasını yönlendiren gelinlik markalarında Top10: 1- Pronovias, 2- Rosa Clara, 3- Elie Saab, 4- Vera Wang, 5- Monique Lhuillier, 6- Oscar de la Renta, 7- Zuhair Murad, 8- Galia Lahav, 9- Demetrios, 10- Cymbeline

GELİNLİK İSTANBUL'DA NEREDEN ALINIR?

Gelinlik alışverişinize başlamadan önce, diktirmek mi yoksa satın almak mı istediğinize karar verin. Aşağıda önerdiğimiz gelinlik mekanlarını gezip hazır gelinlikleri denedikten sonra, bu konuda düşünceniz netleşecektir.

GELİN İÇİN ACİL DURUM ÇANTASI

Düğün hazırlıkları sırasında ufak aksaklıklara engel olmak için yanınızda özel bir çanta bulundurmakta yarar var. Gelin odasında veya ailenizin masasında bırakabileceğiniz bu çantada: