YÜZ ŞEKLİNE UYGUN SAÇ MODELİ SEÇİMİ

Gelin Saçı modelinize karar vermeden önce yüz şeklinizi inceleyip ona göre modeller seçmenizde yarar var. Gelin başı modelinizi seçmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini de mutlaka inceleyin: Gelinin Güzellik Sırları

Hayalindeki kusursuz gelin olmak için yüz şekline göre önerilen gelin saçı modelleri:

 

1 - Oval Yüz Tipi

Oval şekilli yüz hatlarına sahipseniz, tüm gelin başı modellerinin size yakışacağını söyleyebiliriz.  Bu durumda, gelin saç modelinizi seçerken düğün mekanını ve gelinliğinizi göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır!  Vintage bir düğün için vintage bir topuz modeli, veya kır düğünü için dalgalı tamamen açık saçlar düşünebilirsiniz.

Oval yüz hatlarına sahip ünlüler: Gwyneth Paltrow, Jessica Alba

 

2 - Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak yüz hatlarına sahip gelin adayları, dolgun yanaklarını daha dar ve uzun göstermek için uzun saçlarını açık bırakmayı tercih edebilir... kabarık olmamak şartıyla.Yandan ayrılmış saçlarla toplanan bir topuz modeli veya yanaklara doğru uzanan perçemler tercih edilebilir. Yanaklara doğru uzanan saçlar, yüzünüzün daha oval ve dar gözükmesine yardımcı olacaktır.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip ünlüler: Michelle Williams, Mila Kunis ve Kirsten Dunst

 

3 - Dikdörtgen Yüz Tipi

Yüz şekliniz dikdörtgeni andırıyorsa, hatlarınızı yumuşatmak için saçlarınızı tek yandan salarak açık bırakmayı tercih edebilirsiniz. Açık saçlı bir gelin olmayı istemiyorsanız ense topuzu sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Dikdörtgen yüz hatlarına sahip ünlüler: Angelina Jolie 

 

4 - Kalp Yüz Tipi

Genişçe bir alın ve sivri çene yapısı dolayısıyla kalp şeklini andıran yüz hatlarına sahipseniz, Reese Witherspoon'un kırmızı halı fotoğraflarından yararlanın. Tek bir yana açık bırakılmış saç modeli, ve geniş alnınızı kaplayacak her türlü perçem size çok yakışacaktır. Açık aç tercih ediyorsanız, omuz hizasında ve uçlara doğru hacim katılmış bir kesim ideal olacaktır.  Topuz düşünürseniz, tepede ve kabartılmış bir modele öncelik verin.

Kalp yüz hatlarına sahip ünlüler: Reese Witherspoon

 

5 - Kare Yüz Tipi

Kare şekilli yüz hatları için en çok önerilen saç modeli, yüzün hatlarını vurgulaması için, bukleli yan topuz modelidir. Yüz şeklinizi biraz daha uzun göstermek açık bırakılmış düz veya hafif dalgalı bir saç modeli tercih edin.  Kare şekilli yüzler için kısa ve katlı saç modelleri önerilmez.  

Kare yüz hatlarına sahip ünlüler: Sandra Bullock

 

GELİN BAŞI MODELLERİ - ÖRNEKLER

 

PINTEREST'TE GELİN BAŞI VE SAÇ MODELLERİ

GELİNLİK SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Evlilik kararı aldığınız andan itibaren gelinlik modellerini incelemeye başlayın. İstediğiniz modeli belirlemek ve hangi kesimin size daha çok yakıştığını görmek için hazır gelinlik satan firmalara gidin.

GELİNLİK MODELİNİZİ VÜCUT TİPİNİZE GÖRE SEÇİN

Güzel bir gelin olabilmek için önemli olan, bedeninizi tanımanız, ve kendinize daha çok yakışacak bir gelinliği seçmenizdir. Vücudunuzun daha güzel olan taraflarını ön plana çıkarmak ve hangi özelliklerini saklamak

GELİN AKSESUARLARI

Gelinlik modeliniz nasıl olursa olsun, çizgilerini yansıtan aksesuarlarla gelinliğinizi tamamlayarak daha da güzelleştirebilirsiniz! Aksesuarlar gelinlikle birlikte gelini apayrı bir güzelliğe büründürür, gelinin şıklığını tamamlar. Renkli ve parlak taşlarla süslü

GELİNİN GÜZELLİK SIRLARI

Gelin güzelliğinin en önemli unsurlarından biri gelin başı için kuaför seçimidir. Gelin başınızda kullanılacak saç aksesuarlarını ve duvağınızı kuaförünüze götürüp, duvağınıza ve aksesuarlarınıza uygun saç modelleri belirleyin.

BÜYÜK BEDEN GELİNLİK REHBERİ

Türkiye'de, gelinliklerimizi beğendiğimiz tasarımda, üzerimize uyacak şekilde diktirmek mümkün olduğu halde şimdilerde hazır gelinlikler oldukça moda.  Gelin adayları, hayallerindeki beyaz elbisenin

DÜĞÜN MEKANINA UYGUN GELİNLİK SEÇİMİ

Evlenmeye karar verdiniz, heyecanlısınız ve hemen gelinlik modellerini incelemek istiyorsunuz! Ancak, gelinlik seçmeden önce mutlaka nikah ve/veya düğün merasimini yapacağınız mekanı belirleyin.

DUVAK ŞEKİLLERİ

Gelinliğin en geleneksel ve tamamlayıcı aksesuarı olan duvakların da birçok farklı modeli var. Boyutlarına ve tarzına göre çeşitli şekillerde adlandırılan duvak modelleri rehberimizi inceleyerek istediğiniz tarza karar verin.

YÜZ ŞEKLİNE UYGUN SAÇ MODELİ SEÇİMİ

Gelin Saçı modelinize karar vermeden önce yüz şeklinizi inceleyip ona göre modeller seçmenizde yarar var. Gelin başı modelinizi seçmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini de mutlaka inceleyin:

GELİNLİK MARKALARINDA TOP 10

Gelinlik modasını yönlendiren gelinlik markalarında Top10: 1- Pronovias, 2- Rosa Clara, 3- Elie Saab, 4- Vera Wang, 5- Monique Lhuillier, 6- Oscar de la Renta, 7- Zuhair Murad, 8- Galia Lahav, 9- Demetrios, 10- Cymbeline

GELİNLİK İSTANBUL'DA NEREDEN ALINIR?

Gelinlik alışverişinize başlamadan önce, diktirmek mi yoksa satın almak mı istediğinize karar verin. Aşağıda önerdiğimiz gelinlik mekanlarını gezip hazır gelinlikleri denedikten sonra, bu konuda düşünceniz netleşecektir.

GELİN İÇİN ACİL DURUM ÇANTASI

Düğün hazırlıkları sırasında ufak aksaklıklara engel olmak için yanınızda özel bir çanta bulundurmakta yarar var. Gelin odasında veya ailenizin masasında bırakabileceğiniz bu çantada: