mevsime_gore_gelinlik_secimi(5)

Mevsimlerin her biri kendine özgü özellikler taşırken, her mevsimin düğünleri de elbette farklı oluyor. Bu doğrultuda, mevsimlere göre gelin adaylarının giydiği gelinlik modelleri değişiklik gösteriyor. Farklı mevsimler için gelinlik modellerinin kumaşı, rengi ve aksesuarlarının uyumlu olması gerekiyor.

Gelin adaylarının gelinlik seçiminde yardımcı olmak adına, bu yazımızda, hangi mevsimde hangi özellikte gelinliklerin seçilmesi gerektiğine dair tavsiyelerimizi sizlerle paylaşacağız.

Sonbahar Gelinleri için Gelinlik Modelleri

Sonbahar aylarında düğün yapacak gelinler için en uygun gelinlikler askılı ve kısa kollu gelinlik modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Saten ya da ipek kumaşların kullanıldığı gelinliklerde, sonbahar havasına uygun somon, kırık beyaz ya da krem rengi gibi renkler ön plana çıkıyor. Sonbaharın romantik çizgileriyle uyumlu dantel gelinlikler de, bu mevsimde sıkça tercih edilen modellerden oluyor. Bu mevsimde daha sade gelinliklerin tercih edilmesi ve aksesuar tercihinde daha sade seçimler yapılması da sonbahar gelinlerine yapılan tavsiyeler arasında yer alıyor. Son olarak, sonbahar ayının değişken havası göz önünde bulundurularak, gelinlere uygun şal ya da hırkaların kullanılması da gelinliğe hareket katan detaylar arasında yer alıyor.

mevsime_gore_gelinlik_secimi(3)

Kış Gelinleri için Gelinlik Modelleri

Kış aylarında gelin adayları için uzun kollu gelinlikler ön plana çıkıyor. Kolsuz gelinlik tercih eden gelinlerde ise gelinliklere uygun şık bolerolar kullanılıyor. Gelinlik kumaşlarında tafta, saten gibi daha kalın kumaşlar ve çift katmanlı dantel modeller dikkat çekiyor. Kış aylarında sıkça tercih edilen salon düğünlerinde balo tipi ve korseli gelinlikler ön plana çıkıyor. Kış mevsimi renklerinde bordo, kırmızı, siyah gibi renkler daha çok gelin aksesuarlarıyla karşımıza çıkarken, özellikle eldivenler, bu mevsimin gözde aksesuarlarından oluyor.

mevsime_gore_gelinlik_secimi(4)

İlk Bahar Gelinleri için Gelinlik Modelleri

Bahar ayları, gelinlik modelleri açısından oldukça farklı seçeneğin sunulduğu zamanlardan. Şifon, ipek ve tül gibi uçuşan kumaşların ağırlıkla kullanıldığı bahar gelinliklerinde, sade bir şıklık göze çarpıyor. Romantik bahar gelinlerine uygun gelinlik modellerinden birisi de prenses gelinlikler. Tozpembe, krem rengi, beyaz ve pudra tonlarında gelinlik modellerinin karşımıza çıktığı bahar aylarında, çiçeklerle süsü gelinlikler de oldukça şık bir görünüm vaat ediyor. Gelin aksesuarlarında ise daha canlı renklerle tasarlanmış ayakkabılar ve çiçeklerden gelin taçları, bahar gelinliklerini tamamlıyor. Kısa gelinlikler de gelin adaylarının tercih edebileceği modeller arasında yer alıyor.

mevsime_gore_gelinlik_secimi(1)

Yaz Gelinleri için Gelinlik Modelleri

Yaz aylarının sıcak ve canlı havasına uygun olarak, sırt dekolteli, mini ve straplez gelinlikleri tercih ediyorlar. Düğün mekânına göre çok çeşitli modelin bulunduğu yaz mevsiminde, kır ve kumsal düğünleri için uçuşan kumaşlar ve şifon gelinlikler, salon düğünlerinde ise sırt dekolteli gelinlik modelleri daha çok tercih ediliyor. Renkli gelinliklerin oldukça yakıştığı yaz mevsimi gelinleri için aksesuarlarda ise gösterişli modellerle ön plana çıkıyor.

mevsime_gore_gelinlik_secimi

http___signatures.mylivesignature.com_54493_156_47FBFEDE9DA176A36BD07E54828F60A5