Romantik ve farklı bir düğün yemeği tercih eden gelin ve damat adayları teknede evlenmeyi seçiyor. Tekne düğünleri ancak yaz düğünleri için bir alternatif; Boğaz’da pırıl pırıl yakamozlar eşliğinde evlenmenin keyfi de çok özel!

Deniz üstünde bir düğün töreniyle evlenmek isterseniz düşük bütçeli ve çok eğlenceli bir davet verebilirsiniz. Ancak unutmayın ki, teknelerde misafirlerin istedikleri saatte ayrılma olanakları bulunmuyor. Tekne belirli noktalardan misafirleri alarak denize çıkıyor ve belirli bir saatte geri dönülüyor. Eğer belediye salonunda nikah töreni ertesinde arkadaşlarınızla bir eğlence düşünüyorsanız tekne davetleri keyifli ve uygun olabilir.

Tekne Düğünü Fiyatlar:  Deniz üstünde düğün töreni de balo salonlarına oranla daha uygun bütçeli ve eğlenceli oluyor. Üstelik menü konusunda herhangi bir kısıtlama olmaksızın. Tekne düğünlerinde de set veya açık menü seçeneklerinden birini tercih edebilir, yemek öncesinde kokteyl organize edebilirsiniz.

Kalkış / Varış: Bir tekne düğünü planlıyorsanız davetiyelerinizi tasarlarken geminin kalkış noktalarını davetiyenize ekleyin. Unutmayın ki, teknelerde misafirlerin istedikleri saatte ayrılma olanakları bulunmuyor. Genellikle Kabataş – Üsküdar ve benzeri iskelelerden misafirlerin tekneye alınması sağlanıyor. Tekne gezileri ancak belirli bir saate kadar devam edebiliyor, bu saati geçen organizasyonlar için ekstra ücret talep ediliyor. Teknede düğün düşünüyorsanız organizasyonu düzenleyen firmadan veya organizasyonu bütünüyle üstlenen tekne yöneticilerinden izin verilen dönüş saatleriyle ilgili bilgi almayı unutmayın.

Düğün Tekneleri: Tekne konusunda bir alternatif Swissotel’in gezi teknesi Sesta. 60 kişilik kapasitesiyle her gün hizmet veren teknede açık büfe yemek ve limitsiz yerli içki servis ediliyor.

Tekne Düğünü Konsept: Teknede organize edilen düğünler için konsept de bu doğrultuda belirlenebilir. Davetiyelerinizi gemi dümeni şeklinde veya benzeri deniz ürünleriyle de destekleyebilir, davetlilerinize yemek menüsü olarak deniz ürünleri sunabilirsiniz.

Arabalı Vapur

Arabalı vapurla evlenmek farklı bir düğün alternatifi arayanlar için seçenek olabilir. Şehir Hatları Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile başvurup, sözleşme imzalamanız gerekiyor. Arabalı vapuru saat 20:00’den sonra en az iki saatliğine kiralayabilirsiniz. İsteğinize göre Harem, Kabataş ya da Sirkeci’den kalkacak vapur kiralanan süreye göre ücretlendiriliyor.