Belirli bir süre flört dönemi geçirdiniz ve artık evlenme zamanının geldiğini düşünüyorsunuz. Evlilikte ilk aşama, bildiğiniz gibi “evlenme teklifi.” Bunun için orjinal fikirlere gerek yok. Unutulmaz bir teklif partnerinizin beklentisi ile orantılı.

white_balloons_engagement_02

Onu yemeğe götürebilir, mektup yazabilir, cd kaydedip postalayabilir, reklam panosunda ilan-ı aşk edebilirsiniz.

Evlilik teklifini; basit, sıradan ve daha önce yapılmış bir şekilde yapmak istemiyorsan; yazıyı oku, yüzüğünü al, cesaretini topla ve ona hayatının teklifini yap!

Bilmeniz gereken tek şey kararlı davranıp, iradeli olmanızdır. Heyecandan uzak durun ve ona şaşırtıcı ve aklından silinmeyecek bir evlilik teklifi yapın. Bunun için uygun mekan seçimine de olabildiğince özen gösterin.

Teknolojiyi Kullanarak Yapabileceğin En Güzel Evlilik Teklifi Önerileri

1- Kendi podcastini oluşturarak bu podcasti onun Ipod’una yükleyebilirsin.

2- Teklifini videoya kaydedip, bu videoyu YouTube’a yükleyebilirsin.

3- Onun kamerasını ondan gizlice al. Şehirde en sevdiğiniz mekanlara git ve her arkadaşına o mekanlarda farklı sözcükler söyleterek kayda al. En son 2 arkadaşın “Benimle evlenir misin?” desin. Ayrıca her arkadaşının eline “Benimle evlenir misin?” cümlesinin harflerinin bulunduğu birer kağıt ver. O kağıtlar ile onların fotoğraflarını çek. Daha sonra kamerayı senin aldığını ona söyle ve çektiğin fotoğraflara bakmasını iste.

4- Telefonuna sürekli mesaj gönder. Kötü bir durum olmuş, arayamıyormuşsun gibi davran ve bulunduğun yere çağır. Geldiği an ortalardan kaybol ve o seni ararken birden karşısına çıkıp teklifini yap.

5- Duygularını ve teklifini anlattığın bir internet sitesi yap. Sonra sitenin adresini ona yolla.

6- İnternetten canlı yayın yapan platformlara üye ol (örneğin; ustream). Teklifini yapacağın yere gidin ve orada teklifini yap. Canlı yayın linkini daha önceden ailelerinize ve arkadaşlarınıza yollamayı unutma.

Yiyecekleri Kullanarak Yapabileceğin Evlilik Teklifi Önerileri

1- Favori restaurantınıza git ve akşam yemeği için yüzük kutusu şeklinde bir tatlı yaptır. Kutunun içine yüzüğü koy ve akşam tatlı sipariş ettiğinizde o kutu şeklindeki tatlı gelsin.

2- En sevdiği yiyeceklerden oluşan bir sepet hazırla ve yüzüğü bu sepetin içine sakla.

3- Pasta ustasından tatlı tabağının kenarına çikolata sosu ile “Benimle evlenir misin?” yazmasını iste.

4- Pastanenizden üstünde evlenme teklifinizin yazılı olduğu bir pasta yapmasını ve vitrine koymasını isteyin. Daha sonra kız arkadaşınızı oraya pasta yemeye götürün ve pasta seçimini yapmasını isteyin.

5- Teklifini yazdığın pastayı veya keki kendin yap. Böylesi çok daha güzel ve etkili olacaktır.

En Oyuncu/Şakacı Evlilik Teklifi Önerileri

1- Kendi evlilik teklifinin yer aldığı bir çapraz bulmaca hazırlat ve sabah kahvaltısından sonra beraber çözmeye davet et.

2- Fosforlu harfler ile teklifi yatağın üstüne, tavana yapıştır. Gece ışıkları kapattığın anda duyacağın sevinç çığlıklarına hazırlıklı ol yalnız.

3- Evlilik teklifini buzdolabı mıknatısları ile buzdolabına yaz.

4- Ofisine veya çalışma odasına gizlice girerek çalışma masasına teklifini yaz. Sonra odada bir yere saklan ve teklifi okuyunca birden yüzük ile beraber ortaya çık.

5- Kız arkadaşına parmak ölçüsünü sor. Neden sorduğunu öğrenmek istediğinde ona yüzük almak istediğini söyle ve onu kuyumcuya götür. Hangisinden istiyorsa alabileceğini söyle. O yüzüklere bakarken, sen daha önceden aldığın yüzüğü çıkar ve bunu da bir dene istersen diyerek teklifini yap.

6- Sarhoş taklidi yap. Onu bu şekilde iyice kızdırdıktan sonra birden evlilik teklifini yapabilirsin.

sarah_yates_balloons_011

Partneriniz eğer balonları çok seviyor ve bu şekilde yapacağınız evlilik teklifini reddetmeyecek yapıda ise hiç durmayın… Açık alanda uygun bir mekan seçin. Hiç ummadığı bir anda rengarenk balonları ona sunun. Hem görsel hem de duygusal anlamda oldukça etkilenecektir.

sarah_yates_balloons_06

En Şahane Evlenme Teklifini mi Arıyorsunuz

Nikki başına geleceklerden habersiz, Justin’le akşam yemeğindedir. Gelen kadın onun Nikki’yle olduğunu görünce yüzüne suyu fırlatır ve gider. Justin kadının arkasından koşar veeee …

Evet, bu bir film özeti değil yanlış okumuyorsunuz. Bir evlenme teklifi!

Polis memurunun şarkısıyla, Nikki’nin bir haber olduğu olaylar zinciri başlar!!! Hayır, demek gibi bir seçenek var mı? siz karar verin. Bence hayatında yaşadığı en müthiş ve heyecanlı 15 dakika… İlk başlarda şakayı anlasa da bir evlilik teklifi olacağını anlayamadı bile…