Size özel dalgakıranın üzerinde akşam yemeği yemek unutulmaz bir anı olmalı! Ama şık bir gece geçirmek istiyorsanız, Fiji’yi başkalarına bırakın.

Çünkü burası ayakkabı ve mücevherlerden kurtulup çıplak ayak kumsalda yürüyeceğiniz, ayışığının aydınlatığı kıyılarda gece denize gireceğiniz bir yer.

Turkuaz rengi denizi, mercan kayalıkları ve ipeksi kumsallarıyla Bağımsız Fiji Cumhuriyeti, 300 adadan oluşuyor.Balayınızın birkaç gününü en büyük ada Viti Levu’da geçirdikten sonra diğer adaları dolaşabilirsiniz. Lüks bir tatil istiyorsanız direkt Yasawa Adaları’na gidin. Deniz uçağıyla ulaşılan bu muhteşem mekanda yerliler sizi amber çiçekleriyle karşılayacak,

“Bula Bula” diyecekler:  Fijice “sağlık dilekleriyle.”

(En iyi zaman: Mayıs-Ekim)

Viti Levu

Su sporlarını ve ‘beni yak, ısıt içimi’ diye taptığınız güneşi bir an için bırakabilirseniz, Viti Levu’da görülecek çok şey var. Raymond Burr’ün orkide bahçelerinde bir tur yapın. 19. yüzyıla kadar yamyamların diyarı olan Fiji’deki Tavuni Hill Fort’ta, turistik amaçla korunmuş insan pişirme çukurları var. Pacific Harbour Kültür Merkezi ve Sigatoka Pazarı’nda her tür yerel sanat eseri ve hediyelik eşyayı bulabilirsiniz. İlle romantizm diyenleri otel yetkilileri bir helikopter turuyla civardaki şelalelerde güzel bir piknikle başbaşa bırakıyor.

Suva

Fiji’nin başkenti Suva, 1800’lerde oluşturulmuş ve halen koloni döneminin özelliklerini taşımaktadır. Alışveriş yerleri, restoranlar, gece klüpleri, bir müze ve gezilecek yerleriyle değişik atmosferine bayılacaksınız.

Sunshine Coast (Lautoka/Rakiraki)

Girintili çıkıntılı sahilleri Güneş Işığı Sahili (Sunshine Coast) olarak adlandırılır. Kuru iklimiyle ünlü bu dağlık bölge dünyaca ünlü Fiji Water (Fiji Suyu)’na ev sahipliği yapmaktadır.

Nadi

Fiji’nin havaalanı şehri olan Nadi, renkli pazar yeri, el yapımı özel eşyaları ve yerel kültürüyle ünlüdür.

Mamanuva/Yasawas

Derin mavi sularında turkuaz ve pastel yeşili hakim mercan kayalıklarıyla Mamanuca Adaları ve Nadi Koyu, Fiji’nin en görkemli ada güzelliklerinden birini sergilemektedir. Birbirinden eşsiz ve farklı resortlarda konaklama olanağı sağlayan bu adalarda ve Yasawa adalarında kamp mekanları yanı sıra 5-yıldızlı lüks otellerde komaklama imkanı vardır.