Küçük Antiller’de konumlanan Martinik, doğası, kulaklardan eksilmeyen müziği ve güler yüzlü insanlarıyla büyüleyici bir volkanik ada ve tam bir çiçek cenneti: Verimli topraklarında 500 orkide türü yetişiyor.

Kuzeydeki tropikal ormanlar, adanın sönmüş yanardağlarına kadar tırmanıyor. Iç bölgelerde muz ve Şeker kamışı tarlaları uzanıyor.

Güney kıyılarında birbirinden güzel plajlar sıralanıyor. Dalış yapıyorsanız; St. Pierre Koyu’nun derinliklerinde, bir gemi mezarlığı var. Salines Koyu ise, bembeyaz kumsalları, gölgeleri denize düşen dev hindistan cevizi ağaçları ile tam bir tropik cennet.  Günlük turlardan birine katılarak ormanda yürüyüş yaptıktan sonra adalar arasında tekne gezisine çıkabilir, bir adada geleneksel tatlardan oluşan öğlen yemeği yiyerek gezintinizi bitirebilirsiniz. Adada neredeyse her konuya bir müze ayrılmış: Muz, balıkçılık, arkeoloji, tarih, volkan… Kent merkezinde konaklamak için yerel ve uluslararası mutfağı ile ünlü L’Imperatrice’i seçebilirsiniz.

Eğlence Zamanı

Martinik, Fort-de-France’ta düzenlenen festivalleri, geleneksel horoz dövüşleri ve dünyaca ünlü romuyla sıradışı bir ada …

Konum: Karayipler, Karayip Denizinde ada, Trinidad ve Tobago’nun kuzeyinde yer alır.

Haritadaki  konumu: Orta Amerika ve Karayipler

İklimi: Tropikal

Arazi yapısı: Dağlık kıyı şeridi, volkanik kayaçlar yer alır.