19 Şubat – 20 Mart

Balıklar duygusal!

Kırılgan Balık kadını ağladıkça rahatlar… Önsezisi güçlü Balık erkekleri, yatakta iyidir.

Balık Kadını

Mahsun prenses

Yaralansa da yaşadıkları yüzüne yansımaz. Her zaman mutluymuş gibidir… Ama aslında içinde sıkıntılar taşıdığını hiç kimse bilmez. Duyguları çok büyük bir hızla değişir. Mahsun bir çekiciliği vardır.

Tek derdi sevilmektir. İlgiye her zaman ihtiyacı vardır. Hayatının her evresinde duygularını paylaşabileceği birinin yanında olması çok önemlidir. Ağlamayı çok sever. Bunu kendini rahatlatmak için yapar. Ağlamadığı taktirde rahatlayamayarak hasta bile olabilir. Birlikte olduğu insanın yumuşak olması gerekir. Sert sözler karşısında kırılabilir. Mücadeleci değildir; sert tavırlar karşısında kaçabilir.

Karamsar yapıları nedeniyle karşı cinsle ilişkilerinde ürkek davranabilir. Kendisini koruyacak, dış dünyanın kötülüklerinden uzak tutacak birini arar. Cinsellikle arası iyidir. Ürkekliği ona ayrı bir çekicilik verir. Birlikte olduğu insanı mutlu etmek için ne yapacağını çok iyi bilir. Gelişmiş bir erotizm anlayışı vardır.

Karşısındakini mutlu ettiği zaman kendisi de mutlu olur. Evlenip güvenli bir yuvaya sahip olmaktan ve çocuklarıyla ilgilenmekten zevk alır.

Balık Erkeği

Değişken çapkın!

Bir günüyle diğer günü tutmayabilir. Sırlarını genelde kimseyle paylaşmaz ama çok iyi bir sırdaştır. Değişik bir önsezisi vardır. Etrafta dönen bütün oyunları hemen çözebilir.

İlişkilerinde güvene ve sadakate ihtiyacı vardır. Kıskançtır ama bu duyguyu içinde yaşar. Birlikte olduğu insan ise onun kendisini hayatta kıskanmadığını düşünecektir. Bazen eşiyle ilgili garip davranışlar içine düşer. Birden bire ilgisizleşebilir. Böyle durumlarda üstüne gitmek tehlikelidir. Çünkü iyice içine kapanabilir.

Birlikte olduğu kadını mutlu etmeye bayılır. Karşılıksız verir. Bu özelliğiyle istismarlara açık bir yapısı vardır.

Çapkındır. En iyiyi bulmak için bir kadından diğerine koşabilir. Eğer yaşadığı ilişkide aşk bitmişse, bunu muhakkak başka bir kadında bulabileceğine inanır. Cinsel hayatı oldukça renklidir. Gelişmiş bir hayal gücü vardır.

Hayalindeki kadın, ona karışmayan, en küçük hatasında söylenmeyen, onun moralini yükselten bir kadındır. Genelde çocuklarına çok düşkün olduğu söylenemez.

Aşk ve evlilik

Büyük aşkı ararlar… Bu uğurda birçok başarısız tecrübe geçirip, kalplerini birçok parçaya bölebilirler. Kalp kırıklıklarını genelde aşamazlar ama yeni aşklara her zaman umut dolu başlarlar.İlişkiye balıklama dalarlar ve hemen aşık olurlar. Gözleri hiçbir şeyi görmez. Bu körlük bazen birlikte oldukları kişinin hatalarını görmemeye kadar varabilir.

Özel günlere çok önem verirler, bunun için bir kutlamayı asla unutmazlar. Onlar için balayı asla bitmez. Evlilikleri rüya gibi olmalıdır. Eğer bir gün bu rüyadan uyanırlarsa, hayal kırıklığı başlar. Problemler arttığı takdirde ayrılık çok uzakta değildir.

Evlilik kurumuna saygısının yanı sıra sosyal yaşamları çok önemlidir. Dostluklara çok önem verirler. Aşırı sosyal yapıları, zaman zaman kıskançlık konusu olabilir.

Aşk Uyum Tablosu

BALIK- KOÇ Çiftlerin uyuşmadığı bir beraberlik.
BALIK- BOĞA Mutlu ve uyumlu bir beraberlik.
BALIK- İKİZLER Zor bir ilişki. Birbirlerinin duygularını tatmin edemezler.
BALIK- YENGEÇ Birbirlerini anlayan çiftlerin beraberliği.
BALIK- ASLAN Sorunlu ve mutsuz bir beraberlik.
BALIK- BAŞAK Birbirlerini anlamakta zorlanırlar. Sorunlu bir beraberlik.
BALIK- TERAZİ Beraberlik sürse dahi, mutsuz bir ilişki.
BALIK- AKREP Sorunların yaşanacağı bir beraberlik.
BALIK- YAY Birlikte yaşamakta zorlanırlar. Sorunlu bir beraberlik.
BALIK- OĞLAK Uyumlu ve mutlu bir beraberlik. Birbirlerini tamamlarlar.
BALIK- KOVA Anlaşabilmek için zorlanırlar.
BALIK- BALIK Birbirlerini anlayabildikleri için uyumlu bir beraberlik.