21 Ocak – 18 Şubat

Kovalar Zekâ küpü!

Sivri dilli Kova kadını, sorunlara çözüm bulmakta ustadır. Eğlenceli ve dışa dönük Kova erkekleri için dostluk çok önemlidir.

Kova Kadını

Zeki, becerikli, açık sözlü

Kova kadını, sivri dilli ve açık tavırlıdır. Bu da birlikte olduğu insanla kolay sürtüşmeye girmesine neden olabilir. Her şeyi irdeler. Sorunları çözmekte üzerine yoktur. İlişkisinde de bir sorun çıktığında, hemen “Nasıl bu hale geldi?” diyerek nedenini bulur ve çözüm yolu üretir. Bazen bilmece gibi olabilir.

Kendi ayakları üzerinde durmasını bilir. Bir erkeğe ihtiyaç duyduğunu itiraf edecek en son kadın odur. Ama ara sıra aşka ihtiyacı olduğu aklına gelir ve sakin bir liman arar.

Kıskanç değildir. Birlikte olmak istediği erkek de, onu sıkmayan biri olmalıdır. Çünkü gösterdiği sadakat sonucu, buna gerek olmadığını düşünür. Ama sadık kalabilmesi için de bir şart vardır: Âşık olması. Aşk ve özgürlük arasından özgürlüğünü seçer.

Değişkendir. Görünüşünde sürekli değişiklik yapmaya bayılır. Ama bu duygularında değişiklik yaptığı anlamına gelmez. Birlikte olduğu erkeğin buna adapte olması gerekir. Cinselliğe fazla düşkün değildir. Bazı erkeklere soğuk gelebilir.

Kova Erkeği

Her şeyi bilen adam

Çok eğlenceli ve dışa dönüktür; her şey hakkında bilgi sahibidir. Özgürlüğüne düşkün ve değişkendir. Arkadaşlığa çok önem verir. Herkese iyi davranmaya özen gösterir. Zekidir, insanları şaşırtmayı sever. Kıskanç değildir. İlişkilerinde de arkadaşlık ön plandadır. Kısıtlanmaktan hoşlanmaz; bağlanmaktan korkar. Kırıcı olmak istemese de kadınlar için hazin öykülerin unutulmayan kahramanıdır.

Onu olduğu gibi kabul eden, fikirlerini destekleyen, değişken ruh halini anlayabilen bir kadın arar. Özgürlüğü kısıtlandığında mücadele etmez hemen başka denizlere yelken açar. Duygularını ifade etmekte biraz zorlanır. Karşısındaki kadının güzelliğiyle birlikte zekâsına da oldukça önem verir.

Genelde geç evlenir. Erken evlenen Kova erkeği ise genelde başarısız olur. Yasak ilişkilere olan düşkünlüğüyle bilinir. Onunla birlikte olan kadın, büyük mutluluklarla birlikte, büyük üzüntülerin de gelebileceğini bilmelidir.

Aşk ve evlilik

Kova, insanları izler, kararını verir ve ona göre samimiyet kurar. Gereksiz samimiyetlerden hoşlanmazlar. Görümden çok zekâya önem verirler.

Kova burcu insanlarında güçlü bir çekim alanı vardır. Kalabalıkta bile fark edilirler. Cinsellik onlar için ‘çok çok önemli’ bir konu değildir. Tabii ki olmalıdır. Ama bunun da doğanın bir gereği olduğunu düşünürler. Cinsellikle ilgili yaratıcı bir anlayışları vardır. Fakat ilişki hızla ciddileşirse kendilerini geri çekme ihtiyacı duyarlar.

Hayatlarını biriyle paylaşma heyecanı içinde değildirler. Ancak doğru zaman ve doğru insanı bulduklarına inandıklarında güçlü bir ilişki için adım atarlar. Evlendiklerinde de çoğunlukla sadık kalırlar. Evlilikte özgürlük isterler, aynı özgürlüğü eşlerine de sunarlar. Tüm zamanlarını bir kişiyle geçirmek istemedikleri için sosyal hayatları renklidir. Bunu kaldıramayacak bir eş, sorun yaratacak demektir.

Aşk Uyum Tablosu

KOVA- KOÇ Birlikte hareket etmekte ve birbirlerini anlamakta zorlanırlar.
KOVA- BOĞA Sorunlu bir ilişki. Farklı bakış açıları vardır.
KOVA- İKİZLER Birbirlerine uyum sağlarlar.
KOVA- YENGEÇ Değiştikleri taktirde anlaşabilirler. Sorunlu bir beraberlik.
KOVA- ASLAN Olumlu ve uyumlu bir beraberlik.
KOVA- BAŞAK Kültür farkları varsa, mutsuz bir beraberlik yaşanır.
KOVA- TERAZİ Uyum ve mutluluğun olduğu bir beraberlik.
KOVA- AKREP Mücadelenin yaşandığı,zor bir beraberlik.
KOVA- YAY Başarılı ve mutlu bir beraberlik.
KOVA- OĞLAK Mutsuz ve huzursuz bir beraberlik.
KOVA- KOVA Mükemmel, uyumlu bir beraberlik.
KOVA- BALIK Anlaşabilmek için zorlanırlar.