Sosyete Adaları 2 kısımdır: Windward Adaları ve Leeward Adaları. Windward Adaları: Tahiti, Moorea ve Tetiaora; Leeward Adaları; Huahine, Bora Bora, Raiatea/Tahaa, Maupiti.

Şüphesiz rüyaların adası Bora Bora Fransız Polinezyası’nın en efsanevi adası, ‘Pasifik Kraliçesi’ olarak anılan Bora Bora! Lüks otellerin buluştuğu Bora Bora, Fransız Polinezyası’nda denize uzanan kazık üzerindeki bungalow’ların ilk uygulandığı yer. Bu yüzden adada düzenlenen turların çoğunda dalış da yer alıyor. (En iyi zaman: Mart-Kasım)

Havadan bakıldığı zaman Bora Bora turkuaz içine yerleştirilmiş minik bir zümrüt gibi gözükmektedir. Son James Bond olarak ünlenen Pierce Brosnan ailesiyle birlikte Bora Bora adasından çıkmıyor. Dünyanın bu en gözde tatil beldesi, Tahiti’nin 264 kilometre kuzebatısında yer alıyor. Bembeyaz kumsalları ve mercan gölleriyle gerçekten etkileyici bir ada. Temmuz’dan Ağustos’a kadar süren meşhur Heiva Festivali ise ada yaşamına renk katıyor. GünePolinezya’dan kalkıp gelenlerle şenlenen festival boyunca herkesi şarkı söylerken ve dans ederken görebilirsiniz. Deniz ve güneşe bir gün ara verip bir cip kiralamanızı ve adayı keşfe çıkmanızı tavsiye ediyoruz. Hotel Bora Bora yakınındaki BloodMar’s’de taze balık ve içki önerilir.

Havalimanı merkezden teknelerle 20 dakika uzaklıktadır. Adanın güneyinde bulunan Coral Garden doğal bir denizaltı parkı olup, pek çok değişik balık ile mercanların birarada bulunduğu yerdir. Lagoon aktiviteleri içinde en popüler olanı köpekbalıkları ile birlikte yüzebileceğiniz Shark Feeding Turu. Tahiti için vize gerekmektedir. Vize Fransız Konsolosluğundan alınmaktadır ve Schengen vizesi belgeleri gerekmektedir. Para birimi Central Pacific Franc’dır.

İklim

Bora Bora tropik bir bölgededir. Buna rağmen muson yağmurları, kasırga veya hortum yoktur. Kasım-Mart arası iklim biraz daha nemli ve yağmurludur. Mayıs Ekim arası daha kuru sezondur. En kuru sezonda yağmur yağabilir veya en yağmurlu sezonda günlük güneşllik olabilir. Yağmur aniden gelebilir. 15 dakika yağdıktan sonra hava daha sıcak olur.

Püf Noktaları

Tahiti geleneklerine göre bahşiş verme adeti yoktur. Servis ücreti genelde faturaya dahil edilir.

Güneşin çok kuvvetli olması nedeniyle kuvvetli bir koruyucu kremi mutlaka bulundurmak ve şnorkelle dalışlarda T-shirt giymek vücudu güneşten korumak için iyi olur.

Yanınızda sıcağa karşı hafif giysi ve ayakkabılar, şapka, güneş kremi, yağmur ihtimaline karşı yağmurluk, deniz ayakkabısı , böcek ilacı ve yara bandı bulundurmanız tavsiye edilir.

Bora Bora çok emniyetli bir adadır. Günün veya gecenin herhangi bir saatinde heryerde yürünebilir.

Tahiti’nin ana dili Tahitian ve Fransızcadır. Otellerde hemen herkes ingilizce konuşabilmektedir.

Balayınız için, diğer tesislerden uzakta, mercan resiflerinin çevrelediği bir lagünün ucunda konumlanan Le Meridien Bora Bora’yı seçebilirsiniz. Kumsala 15 lüks bungalow serpiştirilmiş, ama baş başa kalmak isteyenler deniz suları üzerindeki 85 bungalowdan birini tercih edebilirler. Küçük bir pansiyon olan Le Paradis ise ev yemekleriyle ünlü. Chez Nono da romantizm yaşamak için ideal.