Hint Okyanusunun Güney Batısında yer alan Mauritius adası 330 km uzunluğunda kumsalı , mercan kayalıkları, dağları, yemyeşil bitki örtüsü ile tatil cennetlerinden biri…(En iyi zaman: Nisan-Haziran, Eylül-Kasım)

İklim

Günde ortalama yedi saat güneşli olan adada, mevsimsel değişimlerin çok az hissedildiği, ılımlı bir deniz iklimi hüküm sürmektedir. Sizin için mükemmel bir tatil, doğal ortamı bozulmamış bir plajda güneşlenmek, tropik bir lagünün sıcak sularında yelken kullanmak, mercan resiflerinde dalış yapmak, açık denizlerde balığa çıkmak, geleneksel pazarlardan ve özel butiklerden alışveriş yapmak, dağlara çıkmak, tarihi araştırmak, zarif bir restoranda güzel yemekler yemek veya dünyanın en güzel adalarından birinde her şeyden uzakta dinlenmek ise, Mauritius’ta bu aradıklarınızın tümünü bulabilirsiniz.

Mauritius, olağanüstü doğal güzelliği ve rahat, sakin yaşam biçimiyle dünyanın en romantik tatil yerlerinden biridir. Yeni evlenen çiftlerin balayılarının büyülü anlarını keyifli geçirebilmeleri için özel servisler bulunmaktadır. Adada sıcaklık tüm yıl boyunca 24 ile 30 derece arasında değişiyor. En sıcak aylar Aralık-Ocak-Şubat, en serin aylarsa, Haziran-Temmuz-Ağustos .

Alışveriş

İster Port Louis’in yenilenen Caudan liman bölgesini ve buradaki moda butiklerini, modern kafeleri ve 24 saat açık kumarhaneyi, büyük ilgi gören Sunset Bulvar’ını ve Grand Baie’deki Ticaret Merkezi’ni, isterseniz Mahebourg veya Curepipe’deki daha geleneksel marketleri seçin, Mauritius’ta alışveriş yapmak bir keyiftir. Alınacak iyi ürünler arasında geleneksel Mauritius el işleri, model gemileri, tahta oymalar, tekstil ürünleri, elbiseler, çeşitli tür yapraklardan yapılmış sepetler ve el çantaları, cam eşyalar ve mücevherat yer almaktadır.

Sağlık ve Güzellik

Otellerin çoğu, lüks içinde özen göreceğiniz sağlık, fitness ve güzellik programları sunmaktadır. Farklı Spa’ların kendilerine özgü hizmetleri olsa da, tedavilerin çoğunun temelinde doğal ürünler bulunmaktadır.

Su Sporları

Diving & Snorkeling birçok su sporu fırsatı sunan Mauritius’ta mükemmel dalış imkanları vardır. Tatil köylerinin birçoğunda, yeni başlayanlardan, gece dalışı yapmak isteyenlere kadar her seviyeden dalgıca birçok dilde eğitim ve hizmet veren, tamamı profesyonellerce yönetilen dalış okulları bulunmaktadır. Diğer deniz aktivitelerinden bazıları; rüzgar sörfü, cam tabanlı botlar, pedal çevirme, katamaran ve su kayağıdır.

Aktiviteler

Mükemmel golf sahaları; içinde 500 tür bitki, ağaç, baharat ve dev zambaklar bulunan Pampelmousses Botanik Bahçeleri; pırıltıları bir gece yaşamı ve harika alışveriş imkanları sunan, Hint Okyanusu’nun St. Tropez’i olarak bilinen Grande Baie; büyüleyici model gemi fabrikası ile adanın merkezinde yer alan Curepipe; sönmüş bir volkanın krateri olan Trou aux Cerfs; ormanla kaplı engebeli dağ arazisi Black River Gorges Milli Parkı; ilginç pazar yeri ve büyüleyici Deniz Müzesi ile Fransız koloni döneminin başkenti Mahebourg. Ayrıca macera tutkunları için, dağcılıktan, arazi araçlarıyla adanın iç kısımlarının muhteşem manzaralarını keşfetmeye kadar değişen çeşitli etkinlikler vardır.

Vize

Mauritius Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Yalnızca Dubai aktarmalı uçulduğunda, Dubai transit vizesine ihtiyaç duyulabilmektedir.