Burçların kişiliğinizi belirlediğine inanıyorsanız, size hayallerindeki balayını yaşatacak muhteşem burçlara göre balayı tatili mekanlarına göz atalım. Nereye?

KOÇ

Günlük güneşlik ülkeleri, gizemli çölleri, balayında bile olsanız koşuşturmayı ve yorulmayı seviyorsunuz.  O halde Tunus’ta tam da istediğiniz gibi bir balayı geçirebilirsiniz. Kapadokya’da eşinizle birlikte balon turuna katılmak ise sizi romantik bir balayından çok daha fazla memnun edecektir.

Tunus : Çöller, vahalar, rüzgarda sallanan palmiye ağaçları ile Tunus farklı yüzler ve değişik renkleri sunan sıradışı bir ülke. Kartaca Harabeleri, Sahara Çölü ve mavi kapılı beyaz evleriyle balayınız için ideal bir seçenek. Ülkenin kuzeyindeki plajlar, sahili arşınlayan develeri ve rehberlik yapmak için can atan deve sahipleriyle meşhur!

Kapadokya : Gerçeküstü bir görüntü sergileyen peri bacaları, Hristiyan halkın kayaları oyarak yaptıkları barınak ve kiliseleri, yeraltı kentleri, bahçeleri, bağları ve yöresel şaraplarıyla unutulmaz bir tat bırakan bir kent, Kapadokya. Ortahisar Kaleleri, Ihlara Vadisi bölgede görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bölgeyi tepeden seyretmek için mutlaka balonla bir tur yapmalısınız.

BOĞA

Çevrenizde gördüğünüz her şey sizi ilgilendiriyor. Doğayı çok seviyorsunuz, deniz ve güneş iyi ama insan ilişkileri de sizin için çok önemli. Yurtdışında bir balayı için Mauritius adası tam size göre. Bodrum ise boğa burçlarının vazgeçilmez adresi.

Mauritius: Mis kokulu alize rüzgarları, masmavi bir deniz, denize doğru eğilmiş hindistancevizi ağaçları, uzaklarda şeker kamışı tarlaları, sofrada Rom ve kızarmış ıstakoz… Nasıl olduysa  Hint Okyanusu’ndaki bu küçük ada, turistlere rağmen bozulmadan kalabilmiş. Büyüleyici plajlar ve olağanüstü hindistancevizi ağaçları ile gözden kaçırılmayacak bir tatil cenneti. Kış mevsimi sadece takvimlerde mevcut; deniz suyu her zaman ılık, insanlar her zaman sevecen ve güleryüzlü. Port-Louis ise sevimli ve küçük başkent. Daracık sokaklarda yükselen birkaç büyük binanın dışında pek de gösterişli değil. Ama hareketli ve sempatik. Bir de pazarı var. Burada meyve piramitleri  ve baharat çuvalları ile şifalı otların arasında değişik lezzetler tadılıyor ve kıyasıya ipekli gömlek pazarlığı yapılıyor. Tabii Mauritius’un asıl çekiciği, insanları okyanusları aşma pahasına oraya getiren suları.

Bodrum: Gerçek bir doğa aşığı olan Boğa burçları için Türkiye’deki en uygun balayı seçeneklerinden biri de Bodrum. Gündüzleri denizin ve güneşin, akşamları ise eğlenceli gece hayatının tadını çıkartabileceğiniz Bodrum’daki  en romantik mekanların başında Bodrum Kalesi geliyor. Gün boyunca güneşin ışıkları ile parıldayan kale, gün batımından itibaren yanan ışıklar ile de farklı bir boyut kazanıyor.  Bodrum’un en güzel dakikalarını yakalamanızı sağlayacak bir diğer alternatif ise marinası. Kıyı şeridi boyunca yer alan kafe ve barlar, keyifli dakikalara ev sahipliği yapıyor. Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak, Gümüşlük, Yalıçiftlik, Türkbükü, Torba gibi Bodrum’un birbirinden güzel beldelerindeki plajları  yeşille mavinin en güzel birleştiği adresler olarak öne çıkıyor.

İKİZLER

Kanada’nın batı bölgeleri ile Türkiye’nin son günlerde en çok öne çıkan tatil beldesi Alaçatı, ikizler burcunun keyif alacağı balayı destinasyonları arasında…

Kanada : Bağımsız hareket etmeyi seven bir burç olarak henüz keşfedilmemiş ve doğal dokusunu kaybetmemiş yerlere rağbet ediyorsunuz. Kanada deyince öncelikle akla gelen yer, Fransızların “güzel belde” diye adlandırdıkları Quebec’tir. Bir de İngiliz Kanadası var ki; gerçekten dikkate değer. İngiliz Kolombiyası’nda bulunan Vancouver yöresi kıtanın kuşkusuz en güzel yerlerinden biri. Muhteşem bir manzara, zengin bir yabani hayat, koruma altında bir bitki örtüsü ve güzel bir iklim. Bu yörelerde seyahat etmek aynı zamanda iki tutkuyu yaşamak anlamına geliyor: Biri korunmuş doğal bir ortamda bulunmanın heyecanı, diğeri ise aynı yerde Kuzey Amerikan, İngiliz ve Kızılderili kültürleri ile tanışma…

Alaçatı: Çeşme’nin ılık rüzgarı, mor sümbülleri ve misafirperver halkı ile bilinen beldesi Alaçatı, doğanın cömert davrandığı bir köşe. Zeytin ağaçlarının kokusunun mandalina yapraklarına karıştığı Alaçatı’da hayat huzur dolu. Alaçatı’da gözde aktivitelerden biri sörf.

YENGEÇ

Geçmişi öğrenerek doğal güzellikleri keşfederken aynı zamanda da romantik düşlerinizi gerçekleştirmek istiyorsunuz. Şu sıralar çok gözde olan Yunan Adaları ve yeşil ile mavinin buluştuğu  Datça, beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Yunan Adaları: Pantenon Tapınağı’ndaki kalabalık, Atina’nın kendine özgü havası, Rodos Heykeli’ni ziyaret edenler, Mikonos Adası’ndaki jet sosyete… Buralardaki doğal güzellikler, turizmin bütün bu yıpratıcı etkisine karşı direnmeye devam ediyor. Dolayısıyla turistik kalabalıktan sıyrıldığınızda, henüz el değmemiş ve zamana karşı kendini koruyan bir başka dünya ile karşılaşarak geçmişe yöneliyor, doğal güzelliklerle kendinizden geçiyorsunuz. Yunan Adaları’nın en ünlüleri zengin tarihi geçmişleri, doğal güzellikleri, kıyıları süsleyen köyleri ve güneşin altında pırıl pırıl beyaz evleri ile Girit ve Rodos. Geçmişi arayanlar Eski Yunan medeniyetinin izlerini tapınaklarda ve tarihi kalıntılarda buluyorlar. Birbirinden güzel plajları ise doya doya tatil yapma olanağı sunuyor.

Datça: Bir yüzü Akdeniz’e bir yüzü Ege’ye bakan Datça, Heredot’un bölgeyi ada haline getirme girişimi sonrası önem kazanmış. Geçmişin izlerini keşfetmeyi seven romantik yengeç burçlarına hitap eden Datça, coğrafya bilgini Strabon’un sözlerine göre “Tanrı’nın çok sevdiği kullarını gönderdiği bir yarımada.” Sörf meraklıları için de ideal olan Datça, dalgıçlara da hitap ediyor. Datça koylarını, günlük tekne turları sayesinde keşfetme imkanına da sahipsiniz. Datça Limanı’ndan kalkan teknelerin halkın umut kaynağı olan Dilek Mağarası’na, yeşilin mavi ile buluştuğu Mesudiye Koyu’na ve tarihi kuytu Knidos’a doğru yol aldığını hatırlatalım.

ASLAN

Güneşe, lüks ve renkli hayata, eğlenceye ve keyfine düşkün bir burç olarak balayını geçireceğiniz destinasyonda rahat etmek sizin için çok önemli. Size önerimiz her türlü konforu, eğlenceyi ve lüksü ayaklarınızın altına seren Fiji Adaları… Eğer balayı için ayırdığınız zaman kısıtlıysa Kıbrıs da beklentilerinizi karşılayacaktır.

Fiji Adaları: Büyük Okyanus’un güneyinde, Avustralya’nın doğusu ile Yeni Zelenda’nın kuzeyinde yer alan Fiji Adaları, her mevsim ılık bir iklime sahip. Eşsiz güzellikteki bitki örtüsü ve resifleri insanı bü- yüleyecek güzellikte. Fiji’deki lüks resortlardan birinde balayınızı geçirebilir, gündüzleri muhteşem güzellikteki yerel kiliseleri gezebilir ya da dilerseniz hiçbir şey yapmadan sadece güneşin ve denizin tadını çıkartabilirsiniz. Akşamları ise Hint şarkıları çalan yerel halka katılarak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Fiji’de günbatımını izlemenin keyfi ise ayrı.  Üstelik çok romantik!

Kıbrıs: Sicilya ve Sardunya Adaları’ndan sonra Akdeniz’in en büyük 3. adası olarak bilinen Kıbrıs, dört mevsim ılıman havası ile balayı çiftlerinin gözdesi. Adanın en uç noktası olan Dip Karpaz’daki Kaplumbağa Plajı, sakin kumsalı ile görülmeye değer. 30 çeşit orkide yetişen adada, portakal kokuları sonbahara kadar etkisini sürdürüyor. Doğunun ve Batının sentezi olarak kabul edilen Kıbrıs mutfağının lezzetli yemeklerinden tatmadan, Türk kahvesi eşliğinde macun yemeden balayınızı sonlandırmayın.

BAŞAK

Sizin için seyahat etmenin amacı yeni yerler görmek, geçmiş kültürlerle tanışmak ve elbette romantizm… Fransa’nın Bordeaux kentinde bir flatoda konak lamak sizin için unutulmaz bir balayı olacaktır. Antalya’ya bağlı Manavgat Çayı ise sıcacık bir balayı geçirirken aynı zamanda tarih tutkunuzu da tatmin edecektir.

Bordeaux / Fransa: Fransa’nın güneybatısında yer alan Bordeaux, bir flarap kenti. Fiarap yolu ve ünlü flatoları ile bilinen Bordeaux’un üzüm bağları arasında dolaşırken etraftaki gül kokuları insanı büyülüyor. Bordeaux’da mutlaka doğa keşfine çıkmalı ve birbirinden lezzetli flarapların tadına bakmalısınız. Sokaklarda dolaşırken eski kentin 18. yüzyıldan kalma mimari dokusunu yakından görme şansına sahip olacaksınız.

Manavgat: Manavgat’ın doğuda sınırını oluşturan Alara Çayı, Karpuz Çayı, ilçe merkezinden Manavgat Nehri ile üzerindeki Manavgat Şelalesi’nin ünü dünyaya yayılmış durumda. Manavgat Nehri üzerinde yapılan tekne gezisi ile muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Manavgat’ın yanı başındaki Side ise tarihi kalıntılar ile dolu yemyeşil bir koyda yer alıyor.

TERAZİ

Değişik yerleri tanımaktan zevk alan, rahatına düşkün terazi için balayını nerede geçireceğinden çok ne kadar rahat edeceği önemli.  Yaşama çoşkusu ile birçok güzelliğin tadına varabileceğiniz bir yer olan Kolombiya’nın Cartagena şehri terazi burçlarının balayı anlayışıyla birebir örtüşüyor. Ağva ise hem yakın hem de rahatlığın diğer adresi.

Kolombiya: Cartagena Güney Amerika’nın en güzel şehri olarak anılıyor. Kolombiya’nın geçmişini yansıtan eski mahalleler, İspanyollar’ın her köşede hissedilen ince zevki, kenti süsleyen muhteşem çan kuleleri ve kubbeleri, salsa orkestralarının yankıları ve Karayipler’in büyüleyici güzelliği! Keşfedilmeyi bekleyen, farklı özellikteki plajlar ise ziyaretçilerin ilgi odağı.

Ağva : Ormandan denize uzanan bir yolculuğa hazırsanız, İstanbul’un yanı başında yer alan Ağva tam size göre! Ağva, Batı Karadeniz’in en güzel yönlerini bir arada barındırıyor. Doğası ile her mevsim farklı bir tada sahip olan Ağva’da mutlaka tekne turuna çıkmalısınız. Sayısız balıkçı teknesini takip ederek çıkılan tur, İstanbul’dan uzaklaşıp soluğu sevimli bir köşede aldığınızı hatırlamanızı sağlıyor. Yemyeşil bir vadiye kurulu Kabakoz Koyu, Ağva’dan önceki yerleşim yeri. Birçok turistik işletmenin yer aldığı A¤va ve Kabakoz Koyu’nda sal gezisi de romantik dakikalar yaşamanız için ideal. Güneşin tadını çıkarabileceğiniz minderli kuytular, ördek sesleri eşliğinde temiz havada yapılan kahvaltılar doğanın saklı cennetlerinden birinde olduğunuzu hatırlatır nitelikte.

AKREP

Yeni yerler keşfederken aşkınızın keyfini çıkartmayı da ihmal etmiyorsunuz. Eşiniz yanınızda olduktan sonra dünyanın öbür ucuna bile gidebilirsiniz. Polinezya’daki küçük ada Maupiti tam aradığınız gibi; tek kelimeyle büyüleyici! Hem aşkınızın hem yeni yerler keşfetmenin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Türkiye’deki adresiniz ise kesinlikle Antalya!

Maupiti Adası: Polinezya’da Bora Bora Adası’nın 40 km. uzağında yer alan Maupiti,  800 kişilik nüfusu ile küçücük bir ada.  Güzel bir gölü ve rüya gibi plajları var. Burada rahat bungalovlarda kalıyorsunuz, ev sahipleri ise sizi çevre turu yaptırmaya götürüyorlar.

Belek / Antalya: Antalya’ya 30 kilometre uzaklıkta yer alan, yürüyüş parkurları, Caretta Caretta’lar, futbol sahaları, tenis kortları ve son yıllarda sayısı giderek artan golf sahalarını çevreleyen lüks otelleri ile tanınıyor, Belek. Belek tarihi, Aspendos ve Perge harabelerine yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Her ne kadar deniz, kum ve güneşten vazgeçmek zor olsa da, belki bir gününüzü bu harabeleri görmeye ayırabilirsiniz.

YAY

Hareket, heyecan ve tutku… Ayrıca serüven tadı  ve geniş alanlar… İşte bir yay burcu olarak sizi tanımlayan özellikler!  Kenya’da safariye ne dersiniz? Ya da sonsuz yeşillikler diyarı Doğu Karadeniz’de bir doğa turuna?

Afrika: Balayını Afrika’da geçirmek isteyen çiftler için Zanzibar, Kenya, Tanzanya, Narok, Afrika’da gezilecek yerlerin başında geliyor. Kenya, Afrika’nın doğu sahilinde bulunmaktadır. Kenya’nın ova ve dağları Afrika kıtasının herhangi bir yerindeki vahşi tabiattan çok daha fazla farklılık gösteriyor. Fil, gergedan, bufalo, leopar ve aslanları, ülkede bulunan 40 ulusal parkta görebilirsiniz. Ayrıca safari turlarına katılarak çitalar, babun, maymun, su aygırı ve 650 den fazla kuş türünü yakından görme şansına sahip olabilirsiniz.

Doğu Karadeniz: Sonsuz yeşillikler diyarı Doğu Karadeniz, macera ruhlu yay burçları için ideal bir balayı seçeneği olarak öne çıkıyor. Zigana Geçidi, Karaca Mağarası, manzarası ile büyüleyen Uzungöl, Atatürk Köşkü ve Sümela Manastırı bölgede keşfetmeyi seven çiftlerin çıkacağı ilk keşif yolculuklarından. Eşsiz güzellikteki vadilerde yürüyüş yaparak Karadeniz’i keşfetme şansına da sahipsiniz.

OĞLAK

Farklı yerlerde dolaşmayı, yeni insanlarla tanışmayı ve eğlenceli vakit geçirmeyi seviyorsunuz. New York’un hareketli yaşamında aradığınızı bulabilirsiniz. ‘Çok uzak’ diyorsanız balayınızı geçireceğiniz yeri başka yerlerde aramayın. İstanbul yanı başınızda!

New York: New York, farklı ülkelerden ve kültürden gelen insanların birarada yaşadıkları bir eyalet. Bu açıdan İstanbul ile benzerlik taşıyan New York’a gittiğinizde dünyaca ünlü Özgürlük Anıtı’nı, Empire State Binası’nı, Central Park’ı, Çin Mahallesi’ni, Broadway gösterilerinin yer aldığı Time Square’i görmeden ve alışveriş cenneti 5th Avenue’ye (5. Cadde) uğramadan ayrılmayın. Eğer New York’ta outdoor aktiviteler arıyorsanız birçok seçenek bulacağınıza emin olabilirsiniz. New York’ta özel bir olayın olmadığı bir hafta bulmak imkansız, dolayısıyla balayınızı hangi tarihe denk getirirseniz getirin eğlenceli vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz. New York’ta her yerde bisiklet kiralayabilirsiniz. Ayrıca Central Park’ta buz pateni de yapabilirsiniz. Bununla birlikte balık tutmak isteyenlere Hudson Nehri ideal.

KOVA

Uzak hedefler ve farklı kültürler size çok yakın geliyor. Aynı zamanda maceradan ve eğlenceden de vazgeçemiyorsunuz.  Bu doğrultuda size balayınızı  Dominik Cumhuriyeti’nde geçirmenizi öneriyoruz. Yurtiçinde ise Kelebekler Vadisi tek kelimeyle kusursuz bir seçim.

Dominik Cumhuriyeti : Beyaz kumlu sahilleri, etkileyici dağları, şelaleleri, nehirleri ve vahşi yaşamla dolu olan tuzlu su gölleri Dominik Cumhuriyeti’nin doğal güzelliklerinden sadece bazıları. Eğlenceye gelince;  özellikle Santo Domingo’da sokaklardan canlı müzik ve dans eksik olmuyor. Santigo, Cabral, Monte Cristi ve La Vega’da da sık sık kutlamalar yapılıyor. Parti tutkunu çiftlerin dikkatine!

Kelebekler Vadisi: Ölüdeniz’in en güzel koylarından biri, Kelebekler Vadisi… Milyarlarca kelebeğin kayaların içinde yer aldığı bölgeyi görmek, içinizde bambaşka duygular uyandırıyor. Kumsalda yer alan kır lokantalarında eşinizle romantik anlar yaşayabilir, hafızalarınızdan silinmeyecek bir balayı için ufak kulübeler ve çadırlarda konaklayabilirsiniz.

BALIK

Genel olarak uysallığı ile bilinen balık burçları sabırlı, eli açık ve de duyarlı olan insanlardır. Romantik bir düğün ve balayı her zaman öncelikli tercihidir. Balık burcu için balayı tutkulu bir aşktır. Paris ve romantizm!

Her yeni evli çift için hayallerindeki balayını yaşatacak muhteşem balayı yerleri bulunmaktadır. İçgüdülerinizin ve burcunuzun özelliklerinin sizi doğru balayı tatil yerinize götürmesine izin verin. Burçlara göre tatil yerleri listemiz, eş olarak farklı seçeneklere yönelseniz de ortak noktada doğru balayı mekanını bulmanıza olanak sağlamaktadır. Her yeni evli çift için hayallerindeki balayını yaşatacak uygun balayı için yerler bulunmaktadır.