Küba’nın 150 km. güneyinde konumlanan Jamaika, Karayipler’in en büyük üçüncü adası.

Jamaika, adalara özgü kumsalı ve hindistancevizi ağaçlarıyla kıyılarını çevreleyen birbirinden güzel plajları, süper lüks resort otelleri, renkli gece hayatı ve her şeyi dahil ettikleri balayı paketleriyle balayı çiftlerinin gözdesi.

Ayrıca serüven tadında bir tatil yapmak isteyenler için birçok aktiviteye olanak sağlayan olağanüstü bir doğaya sahip. Bob Marley’in ve reggae’nin vatanı olan ada, havadaki ritm ile yaşama sevincinin yakalandığı yer.

Unutulmayacak bir balayı için, Negril’de West End’in sarp kayalıklarıyla rüya gibi bir sahil arasında konumlanan Rockhouse ideal. Yüzme havuzu volkanik kayalar içine oyulmuş; deniz mahsülleri ağırlıklı mönüsünü tadacağınız restoranı ise taraçada. Tesiste bir spa merkezi yok ama spa bakımlarınız uzmanlar tarafından istediğiniz yerde, odanızda ya da taraçanızda uygulanıyor.

Dört mevsim yazı yaşayan dünyanin ender güzelliklerinden Jamaika’ya Türkiye’den Londra ya da New York aktarmalı uçusla ulaşılıyor. Kristof Kolomb’un Amerika’ya ikinci seyahati sırasında keşfettiği ada, günümüzde Hollywood filmlerinin değişmez çekim mekanları arasında bulunuyor.

Doğal güzellikleri, plajları, tropik iklimi ve şelalelerinin yanı sıra Bob Marley Müzesi ile dünyanın her köşesinden turist akınına uğrayan Jamaika, 19. yüzyıl bahçecilik sanatının eşsiz örneği Devon House ile de büyük ilgi görüyor. Tropik dekorlar arasında sahil şeritlerini birbirinden ilginç Jamaika lokantaları süslüyor.

Konum:                     Karayipler, Karayip Denizinde Ada, Küba’nın güneyi

Haritadaki Konumu:  Orta Amerika ve Karayipler

İklimi:                       Tropikal, sıcak, nemli hava etkindir; iç kısımlarda ılıman iklim görülür.

Arazi yapısı:              Arazisi çoğunlukla dağlıktır, kıyıda dar ovalar vardır.

Alışveriş

Jamaika sanat galerileri ve mücevherleriyle ünlüdür. Yerel pazarlarında birbirinden güzel mercan işleri, İngiliz porseleni, el yapımı ahşap objeler, hasır aksesuarlar, mücevher, puro ve adanın ünlü kahvesiyle romlarından almayı tercih ediyor.

Gezilecek yerler

Jamaika’nın en gözde mekanları sahilleri! Keşfedilmeyi bekleyen dünyaca ünlü plajları arasında en popüler olanları Kuzey sahilinde sıralanmış. Negril’den Port Antonio’ya uzanan 7Mil Plajı ve beyaz kumsalıyla Montego Koyu’ndaki Doctor’s Cave Plajı restoranları, su sporları ve alışveriş alanları ile de ziyaret edilmeye değer mekanlar arasında yer alıyor. 7Mil Plajı en ünlü ve gün batımını izlemek için en güzel manzaraya sahip olan plaj! Ocho Rios’ta da çok keyifle vakit geçirebileceğiniz plajlar mevcut. En ünlüleri, Turtle Plajı ve Mallard Plajı. James Bond Plajı da ünlü bir James Bond klasiği olan Dr.No burada çevrildiği için meşhur ajanın ismiyle adlandırılmış. Romantizm arayan balayı tatilcileri için Negril’den 1 saat uzaklıktaki Treasure Plajı yakınındaki Lover’s leap de ideal mekan!