Adaların doğal güzellikleri bir yana, baharatlı enfes yemekleri, sizi 24 saat dansa davet eden reggae müziği ve dünyanın hiçbir yerinde tadamayacağınız romlu kokteylleri burayı diğer adalardan ayıran özellikler..

Ancak gideceğiniz mevsimi iyi ayarlamanız gerekiyor. Yüksek sezon aralık-nisan arasında.

Temmuz ortasına kadar havalar iyi. Ağustos ve Eylülde Karayipler fikrinden vazgeçin. Çünkü sizi fırtına ve yağmur karşılayacaktır. (En iyi zaman: Kasım-Temmuz)

Barbados

Barbados, Karayiplerin en büyük, en otantik ve en çok ziyaret edilen adası. Her sezon belirli sayıda müşteri kabul ediyor. Canınız istediğinde, “Hadi Barbados’a gideyim,” diyemiyorsunuz. West Coast adlı bölgesi milyarderlerin diyarı olarak tanınıyor. Pahalı ve lüks oteller burada. 1966’da bağımsızlığını ilan edene kadar İngiliz sömürgesi altında yaşayan Barbados, takma adı “Küçük İngiltere”yi bu dönemde almış. Oldukça renkli bir ada olan Barbados’da bir haftasonu geçirdikten sonra başka Karayip adalarını da ziyaret ederek dört dörtlük bir tatil yapabilirsiniz.

Güneşlenme, su sporları, voleybol oynamak için ideal olan Barbados’un güney ve batı sahilleri sakin, açık mavi denizi ve beyaz, pembemsi kumsalıyla ünlü! Bunun yanı sıra maceracılar ise Atlantik Okyanusu’nun dalgalı sularında surf yapmak için kuzey ve doğu sahillerini tercih ediyorlar. Bu tropik mekan,doğal güzellikleri ve yumuşak kumlu plajlarıyla romantik kaçamaklar için de tercih ediliyor, dolayısıyla balayı çiftleri için ideal bir tatil imkanı sunuyor.

Konum: Karayipler’de, Atlas Okyanusu`nun batısında, Rüzgarüstü Adalarının 160 km doğusunda, Venezuela`nın 435 km kuzeybatısında yer alır.

Haritadaki konumu: Orta Amerika ve Karayipler

İklimi: Tropik iklimin egemen olduğu adada kuru (Aralık-Mayıs) ve yağışlı (Haziran-Kasım) geçen iki mevsim görülür. Antiller kasırga alanın güney sınırındaki yer alan ülkede daha önceki yıllarda kasırgalar büyük yıkımlara yol açmıştır.

Arazi yapısı: Ada tortul kayaçları kaplayan ve kalınlığı 90 m`ye ulaşan mercan birikintilerinden oluşmuştur. En yüksek noktası olan Hillaby dağının bulunduğu kuzey kesimi dışında, genellikle alçak ve düzdür. Yüzey suları oldukça azdır; az sayıdaki doğal su kaynakları, kireçtaşı yataklarında toplanan yeraltı sularıyla beslenir.