Yeryüzünün farklı oluşumlarına, yanardağlara ilgi duyan çiftler, Hint Okyanusu’nda bir ada olan Reunion’ da büyülenecekler.

Soğuyan lavların biçimlendirdiği volkanik adanın kıyılardaki plajlarında siyah kumsallar, genç lagünlerinin çevresinde ise altın kumsalları var.

Ada ruhunu tanımak için sisler arasında kaybolan zirvelere, 3 milyon yaşındaki uyuyan volkan Piton des Neiges’e tırmanmak gerek. Dağları rahat izlemek isteyenler için helikopter uçuşları da var.

Saint-Denis’de Küçük Pazar’da tropikal meyveler, sebze, baharat ve tropikal çiçekler; Büyük Pazar’da ise çeşitli el sanatları ürünleri satılıyor.

Üç tarafından dağlarla çevrilmiş olan Saint-Denis, adanın en önemli kenti. Yüzyıl başlarında inşa edilen tarihi yapıları, rehber eşliğinde geziliyor. Sokaklarında kurulan tezgahlarda üç kıtadan geleneklerin buluşup kaynaştığı mallar satılıyor. Adada, bütün tropikal bölgelerden kopup gelmiş çok zengin çeşitte bitki yetişiyor, denizlerindeki mercan resiflerinde zengin bir balık türü dolaşıyor. 43 adalı butik otel Juliette Dodu göz­de balayı adreslerinden.


Konum: Afrika’da, Hint Okyanusunda ada, Madagaskar’ın doğusunda yer alır.

Haritadaki konumu: Güney Afrika

İklimi: İklim tropikaldir, fakat hava sıcaklığı deniz seviyesine oranla yüksekliklere göre değişir.

Arazi yapısı: Daha fazla kayalık ve dağlar, kıyı boyunca verimli topraklar yer alır.