Deniz, güneş ve kum üçgenini renk cümbüşü Doğu kültürüyle birleştirin… İşte Tayland. Adaları ve kıtası ile bir büyük ülke. Uzakdoğu’daki belki de en canlı gece hayatı burada yaşanıyor.

Dağlık arazileri, ormanları, ışıldayan tapınakları ve lezzetli yemekleriyle büyüleyen Tayland’da bir başka ilginç şey de insanlarının etkileyiciliği. 500 kilometre uzunluğundaki uçsuz bucaksız kumsalları, Uzakdoğu’nun en iyileri olarak tanımlanıyor. Phuket ve Ko Samui dünya çapında üne sahip. (En iyi zaman: Bütün yıl)

Phuket

İşte bir cennet daha: Phuket! Tayland’ın en büyük adası. James Bond’un ‘The Man With the Golden Gun’ filmi burada çekildi. Andaman Denizi’nin zümrüt sularına bakan adada doğa harikalarının yanısıra renkli bir gece hayatı göze çarpıyor. Muhteşem koylar ve palmiye ağaçları ile süslü beyaz kumsallar, pırıl pırıl bir deniz, konuksever insanlar, lezzetli deniz ürünleri, sayısız spor ve eğlence alternatifleri ve tropikal bitki örtüsü… Hepsi de gerçekten unutulmayacak bir balayı gezisinin birbirinden güzel ayrıntıları olarak Phuket’te buluşuyor. Tayland’a ait 50’den fazla ada ve adacığın en büyük ve en önemlisi olan Phuket, son 2 yıldır gezi dergilerinin bir numarası!.. Tropik iklimi sayesinde yıl boyu sıcak olan ada, Uluslararası Golf Federasyonu’ndan tescilli golf sahaları, gece hayatı ve THAI masajı ile ünlü.

Gündüz Aktiviteleri

Tayland’ın her şehrinde farklı bir kültüre tanıklık edeceksiniz. Budizm inançları, tapınaklarının gizemi, nehir üzerinde bulunan kanallarının görünüşleri, farklı alışveriş tarzları, egzotik lezzetlerle bezenmiş olan yemekleri, ruhunuza ve vücudunuza iyi gelecek thai masajı yaptırma keyfi, Taylandlıların hem kendileri hem çevrelerini coşturan eğlence tarzları ile Tayland’da farklı bir tatile hazır olun.

Diğer Adalar:Başka bir cennet daha görmek için, Leonardo Di Caprio’nun oynadığı ünlü BEACH/KUMSAL filminin de mekanı olan Phi Phi Adası’na; fil safarisi yapmak için TOMORROW NEVER DIES filminin çekildiği James Bond Adası’na; eğlenceli geceler için ise Patong Beach’e uğramayı unutmayın!..

Damak Zevki-Thai yemekleri: Farklı tatlar, farklı lezzetler arayanlar için mükemmel bir deneyim olacaktır thai yemeklerinin tadına bakmak. Tropikal bir iklime sahip olan Tayland’da yemeklerde de doğal olarak tropikal tatların izlenimleri sezinleniyor. Balık ve deniz ürünleri gibi çok alışık olduğumuz tatları burada çok farklı lezzetlerde tadacaksınız. Bu mutfağı değişik yapan şey; yemeklerin içine katılan farklı lezzetlerdeki soslarıdır. Bu soslar genellikle Hindistan cevizi ve acı baharatlardan yapılmaktadır. Ayrıca Tayland’da her restoranda pirinci ana yemek olarak bulabilirsiniz. Özelikle çorba olarak, Tom Yang Gum çorbasını deneyebilirsiniz. Bu çorbanın ana özelliği içine konulan acı baharat ve tavuk, et ya da deniz ürünleri katılarak yapılıyor olmasıdır.