21 Haziran – 22 Temmuz

Yengeçler aşırı kıskanç!

Sevdiklerine çok bağlanan Yengeç burçları ise kıskançlıklarıyla zaman zaman bunaltsalar da iyi birer âşıktırlar.

Yengeç Kadını

Kendini sevdiğine adar

Yengeç kadını, kendisine kol kanat gerecek güçlü bir erkek arar. Sevdiği insana ilgi göstermek, onu şımartmak hoşuna gider. Fakat hükmedici erkeklere katlanamaz. Onun değişen duygu hallerini anlayacak, dinleyecek bir erkek ister. Erkeği, onun çabalarını takdir edebilmeli, saygı duymalı ve onu çok sevmelidir.

Eşinin yanında olduğunu bildiği sürece her işin üstesinden gelir. Sevdiği erkeğe kayıtsız şartsız bağlanır. Birini sevdiğinde, gözü başkasını görmez. Aynı tutumu eşinden bekler.

Aldatılmayı asla kabul edemez. Zaten çok şüphe ettiği için de en ufak şeyi büyüterek acı çekebilir. Bu burcun kadınının ilişkilerini tanımlayan kelime; adanmışlıktır. Kendisini ilişkisine adar ve hiçbir ilişkiye bitecek gibi başlamaz. Şen şakrak dış görünüşüne rağmen ürkek ve kırılgandır. Eşi onunla konuşurken çok dikkatli olmalıdır. Ağır sözleri kaldıramaz, tüm kederini içine atar, sonuçta hasta bile olabilir.

Yengeç Erkeği

Annesi gibi bir kadın arar.

Sahiplenicidir, kadını için her fedakârlığı yapabilir. Ancak şüpheci yapısı, beklediği sevgiden emin olmasını engeller. Bu onu zaman zaman huysuz ve müthiş kıskanç yapabilir. Tüm duyguları gibi güvensizlik ve kıskançlığını da gizlemeye çalıştığından bazı hareketlerine anlam verilemez.

O kadar ilgiye düşkündür ki, kendisinden ayrı geçirdiğiniz zaman bile kıskanır. Asla kırıcı olmaz ve gönül almayı çok iyi bilir.

Yengeç erkeği, annesine düşkündür. Bu sevgi, bazı ilişkilerde sorunlar yaratabilir. Annesine benzeyen, bakımlı, neşeli kadınlardan hoşlanır. Beraber olduğu kadın, anne şefkatiyle yaklaşmalı, ona hayatın hoş yanlarını gösterebilmelidir. Tartışma, onları evden kaçırabilecek tek şeydir.

Yengeç erkeğinin eşi, iyi yemek yaptığı gibi yemeyi de sevmelidir. Bu erkek, hazırladığı lezzetli yemeklerle eşine jest yapmayı sever. Evde yapılan arkadaş toplantıları, yemekler, onu dışarıdaki renkli hayattan daha çok çeker. Güvenilir, şefkatli, neşeli, sevgisini gösteren bir kadınla ömür boyu mutlu olabilir.

Aşk ve Evlilik

Yengeç burcundakiler, çok duygusaldır ve aşık oldukları zaman olaylara dikkatle yaklaşırlar. Kırılmaktan çok korkarlar; bu nedenle partnerine kalplerinin kapılarını açmakta zorlanır, öncelikle ondan emin olmak isterler. İlişkiye bir kez başladı mı, bunun uzun süreli bir beraberlik olmasını isterler.

Yengeç, hemen harekete geçmez. Çünkü karşılık göreceğinden emin olmak ister. Bu nedenle onları pasif aşıklar olarak görebilirsiniz.

Düzenli bir ilişki ve aile özlemi çekerler. Aile onlar için dünyanın en önemli kavramıdır, bu kuruma değer verir ve korurlar. Eğer evliliklerinde bir problem varsa inatla bunu çözmeye çalışırlar. İlişkileri bittiği takdirde kırılır, yeni bir ilişkiye başlamakta güçlük çekerler.

Evlilikte Yengeç kadını, genellikle klasik ev kadınını oynar. Eşi dışarıdayken çocuklarıyla ilgilenmekten, ev işleriyle uğraşmaktan büyük mutluluk duyar. Yengeç erkeği ise eşinin ihtiyaçlarını karşılamaktan hoşlanır. Eşinin hislerini ve düşüncelerini dikkate alır.

Aşk Uyum Tablosu

YENGEÇ- KOÇ Kavgaların çoklukla olduğu, birbirini anlayamayan iki insanın beraberliği.
YENGEÇ- BOĞA Karşılıklı tatminin olacağı bir beraberlik. Boğa, yengecin duygularını tatmin etmeli.
YENGEÇ- İKİZLER Uyumsuz ve sorunlu bir beraberlik.
YENGEÇ- YENGEÇ Birbirlerini çok iyi anlar ve mutlu ederler.
YENGEÇ- ASLAN Genel olarak iyi bir beraberlik.
YENGEÇ- BAŞAK Birbirlerini anlamaya çalışmaları gerekir. Sorunlu bir beraberlik.
YENGEÇ- TERAZİ Uyumsuz ve tatsız bir beraberlik.
YENGEÇ- AKREP Uyumlu ve mutlu bir beraberlik.
YENGEÇ- YAY Fedakarlık edilmesi gereken, mutsuz bir beraberlik.
YENGEÇ- OĞLAK Birbirlerini tamamlayıcı ve destekleyici bir beraberlik.
YENGEÇ- KOVA Değiştikleri taktirde anlaşabilirler. Sorunlu bir beraberlik.
YENGEÇ- BALIK Birbirlerini anlayan çiftlerin beraberliği.