24 Ekim – 22 Kasım

Ateşli Akrepler

Gözleriyle büyüleyen Akrep kadını, tutkuludur. Erkek Akrep içinse cinsellik her zaman ön plandadır.

Akrep Kadını

Kinci ve esrarengiz

Çok tutkulu ve duygusaldır. Bu tutkusu giyimine yansır. Her kıyafetinde muhakkak dikkat çekici bir unsur vardır. Duygularını ve iç dünyasını gizlemeyi iyi başarır. Kendisine zaman zaman rahatsız bile edebilecek derecede güvenir. İçinde fırtınalar kopuyor olsa bile renk vermez. Çünkü esrarengiz olmayı sever.

Birinin dikkatini çekmek istediğinde hedefe kilitlenir ve muhakkak amacına ulaşır. Çok kalabalık bir ortamda bile bir kişinin dikkatini çekmek istediğinde, başkaları fark etmeden ufak bir hareketle mesajını yerine ulaştırabilir.

Kendisini asla ezdirmez. Karşısındaki erkeğin muhakkak kendisinden üstün olması gerekir. Erkeğe ancak üstün ve güçlü olması karşılığında saygı gösterebilir. Birlikte olduğu erkeğin cinsel ve duygusal arzularını tam anlamıyla tatmin etmesini ister. Flörtü, macerayı sevse bile, erkeğe sadık kalmayı tercih eder. Aldatıldığını öğrenirse, elinden gelen kötülüğü yapacak kadar da kinci ve öfkelidir.

Akrep Erkeği

Seks çok önemli! Kendisine zaman zaman ukalalık boyutuna ulaşabilecek kadar güvenir. ‘Dediğim dedik’tir. Aksini düşünseniz bile en sonunda onun istediği olur. Genç yaşlarda çapkınlığa başlar. Yanında sürekli bir kadının olmasını ister. Kendisini tek tecrübeyle sınırlamaktan hoşlanmadığı için, çok sayıda ve farklı ilişkiler yaşayabilir. İlk gördüğü kadına âşık olup, ömür boyu birlikte olması hemen hemen imkansızdır.

Birinden hoşlandığında, bir anda ateşli bir erkeğe dönüşebilir. Cinsellik onun için oldukça önemlidir. İlişkiyi yöneten tarafın kendisi olmasını ister. Çok kıskançtır ama eşinin, her şeyiyle dikkat çekici olmasını ister. Herkesin ilgisini çeken bir kadının onun olduğunu düşünmesi gururunu okşar. Kıskançlığıyla eşini bunaltabilir. Daldan dala konsa da aradığı kadını bulduğunda onu mutlu etmek için elinden geleni yapar. Aile yaşamında titiz sayılır.

Aşk ve evlilik

Akrep insanının gözleri çok belirgindir. Bakışlarıyla yakar. Aşklarını dolu dolu ve sınırsız yaşamak isterler. Seksüel açıdan kendilerini çok yüksek seviyede görürler. Onlar için sekste güçlü olmak hayati bir meseledir. Sevinçlerini de, üzüntülerini de yoğun yaşarlar bu nedenle bir Akrep’le beraberseniz mutlaka sabırlı olmalısınız. Evliliğe karar verdiklerinde seksüel uyumu şart koşarlar. Dikkatli, sevgi dolu ve eşinin başarısı için destekleyen bir eş olurlar. Kıskanç olabilirler. Evliliklerini korumak için ellerinden geleni yaparlar.

Aşk Uyum Tablosu

AKREP KOÇ Zor bir beraberlik. Birbirlerini yönetmek isterler.
AKREP BOĞA Boğa Akrep’e güven verirse güzel bir beraberlik.
Her iki taraf kendi eksiklerini tamamlar.
AKREP İKİZLER Sorunların yaşanacağı bir beraberlik.
AKREP YENGEÇ Uyumlu ve mutlu bir beraberlik.
AKREP ASLAN Hareketli, tatmin edici bir beraberlik.
AKREP BAŞAK Olumlu ve destekleyici bir beraberlik.
AKREP TERAZİ Duyguların tatmin edildiği, çiftlerin arasında çekim olan bir beraberlik.
AKREP AKREP Ya mutlu ve ya mutsuz bir beraberlik. Birbirlerini anlamalarına bağlı.
AKREP YAY Uyumsuz ,sorunların yaşandığı bir beraberlik.
AKREP OĞLAK Uyuşmazlığın yaşandığı,zor bir beraberlik.
AKREP KOVA Mücadelenin yaşandığı,zor bir beraberlik.
AKREP BALIK Sorunların yaşanacağı bir beraberlik.