24 Eylül – 23 Ekim

Flörtçü Teraziler!

Aşk oyunlarını seven Terazi kadını, her zaman bakımlıdır. Kur yapmakta sınır tanımayan Terazi erkeğini elde tutmak zordur.

Terazi Kadını

Düzenli, bakımlı, heyecan verici

Her zaman bakımlıdır. Kıyafetleri her zaman düzgün, makyajı yerindedir. Düzen kurmayı çok sever. Onun hayatında her şey yerli yerinde olmalıdır. Ama bu düzeni sağlarken konforundan ödün vermez. Mutlaka bir yardımcıya ihtiyacı vardır.

Güçlü bir çekim alanına sahiptir; etrafında sürekli hayranları bulunur. Onların ilgisi, Terazi kadınını yaşatır. Flörtü sever. Yolda yürürken karşıdan gelen bir erkekle kurduğu göz teması bile onun ruhunu okşar. Dikkat çekici olmaktan büyük zevk alır. Ama ilgisi çabuk sönebilir. Karşısındaki erkeğin tüm ilgisini çektiğini anladığında hemen kendisine hayran olacak başka kurbanlar arar. Oyun, erkek için yeni başlamıştır ama o çoktan oyunu bitirmiş ve başka arayışlar içine girmiştir.

Evlilik onun için öncelikle arkadaşlıktır. Ama evliliğe karar vermekte zorluk çeker. Onu seven, kısıtlamayan, değişen hallerine sabır gösteren bir erkek mutlu edebilir. Maddiyat onun için önemlidir. Kendisini güvende hissetmesi ve genelde çok pahalı olan zevklerine ulaşabilmesi için para gerektiğine inanır.

Terazi Erkeği

Kadın ruhundan anlar, kur yapar.

Kendisiyle çok uğraşır. Giyimine, konuşmasına çok dikkat eder. Her hareketinin, her kelimesinin mutlaka bir amacı vardır. O da Terazi kadını gibi flörte bayılır. Kur yapmakta üstüne yoktur. Kadın ruhundan iyi anlar.

Başta onu elde ettiğinizi düşünürsünüz. Ama bu erkeği elde tutmak biraz zordur. Bir anlık bile ilgisini kaybederse başka ufuklara yelken açabilir. Beraber olduğu kadının, bakımlı, güzel, akıllı, kısacası yanında taşımaktan zevk alacağı biri olmasını ister. Hayatla ilgili kötü ayrıntıları dinlemekten hoşlanmaz. Ona sürekli kötü haber veren, olumsuz bir kadın, ne kadar güzel olursa da ilgisini çekmez.

Başkalarını incitmemeye özen gösterir. “Hayır” demekten nefret eder. Dengesiz olabilir. Kimi zaman sıcak, kimi zaman uzak olarak şüphe uyandırabilir. Sizi kırdığında ve siz her şeyin bittiğini sandığınız anda, bir anda güzelleşip sizi allak bullak edebilir.

Dikkatlidir; Saçınızın yeni rengini fark eder ve güzel bulduğunda iltifat eder. Hep mükemmel kadını arar. Aradığı özellikler o kadar fazladır ki bunu tek kadında bulamayabilir. Yalnızlığı sevmediği ve bu yüzden evliliği önemsediği için birkaç kez evlenebilir.

Aşk ve Evlilik

İlişki hakkında ciddi düşünmeye başladıklarında, birlikte oldukları insanı tamamen sahiplenirler. Hayat onlar için işte o zaman anlam kazanır. Kalplerini kazanmak o kadar zor değildir. Mum ışığında romantik bir yemek, aynı zamanda kalplerine giden bir yol olabilir.

Bazen ilişkiye karşı güvensiz bir tutum içine girebilirler. Bu durumda aslında içten içe sizden sevginizi kanıtlamanız için ispat istiyorlardır. Siz yine de oralı olmazsanız, bu kez sudan sebeplerden kavga çıkararak aşkınızı test etmek isteyebilirler. Ancak kendilerini güvende hissettikleri anda evlilik üzerinde düşünebilirler. Evlilikte destekleyicidirler. Seksüel açıdan emin görünseler de mahremiyetleri şaşırtıcı olabilir.

Aşk Uyum Tablosu

TERAZİ- KOÇ Verimli ve uyumlu bir beraberlik. Birbirlerini desteklerler.
TERAZİ- BOĞA Olumlu bir beraberlik.
TERAZİ- İKİZLER Mutlu ve uyumlu bir beraberlik. İdeal bir çift.
TERAZİ- YENGEÇ Uyumsuz ve tatsız bir beraberlik.
TERAZİ- ASLAN Her iki taraf akıllı davranırsa uyumlu bir beraberlik.
TERAZİ- BAŞAK Kişiliklerin uyuşmadığı, sorunlu bir beraberlik.
TERAZİ- TERAZİ Uyumun, anlayışın olduğu mutlu bir beraberlik.
TERAZİ- AKREP Duyguların tatmin edildiği, çiftlerin arasında çekim olan bir beraberlik.
TERAZİ- YAY Uyum sağlanabilen bir beraberlik.
TERAZİ- OĞLAK Anlaşmakta zorlanabilirler.
TERAZİ- KOVA Uyum ve mutluluğun olduğu bir beraberlik.
TERAZİ- BALIK Beraberlik sürse dahi, mutsuz bir ilişki.