23 Kasım – 21 Aralık

Maceracı Yaylar!

Yay kadınının enerjisi yüksek, fantezileri boldur. Yay erkeği çapkındır.

Yay Kadını

Neşeli, vurdumduymaz, enerjik

Enerji dolu, başına buyruk ve özgürlüğüne düşkündür. Genellikle ince ve uzun bir vücut yapısı; doğal bir güzelliği vardır. Giyiminde abartıya yer vermez, kendisine özgü bir tarzı vardır.

Her fikrini rahatça söyler. Bazen cüretkâr bile gelebilir ama kötü bir niyeti yoktur. Kendisine güvenir. Kalıba sokulmayı sevmez, kendine özgü bir ahlak anlayışı vardır. Hayatı sürekli hareket halinde geçer. Eğlenmek ve yeni insanlar tanımak güdüsüyle sürekli oradan oraya koşar. Sosyal hayatı oldukça hareketlidir. Erkekler konusunda aklı biraz havadadır. Gençliğinde flörte yatkın olur ama bu dönemde yaşadığı ilişkilerin sonu genelde hüsranla biter. Kandırılmaya açıktır. Büyük darbeler alsa da, bunlardan daha güçlenmiş şekilde çıkmayı başarır.

Cinselliğe düşkün, enerjisi yüksek, fantezileri boldur. Erkeğinin önderlik etmesini sevmez. İlişkileri sırdır. Evlilik düşüncesinden korkar. Onunla evlilik asla monoton olmaz. Neşeli ve vurdumduymazdır. Gerektiğinde sorumluluklarını bilir.

Yay Erkeği

Çapkın ama eğlenceli

Hayat enerjisi gözlerinden fışkırır. Gerektiğinden fazla iyimserdir. Hareketli hallerine rağmen, içinde çok sakindir. Hayatı bir eğlence olarak görür. Esprili ve dışa dönüktür. Kadınlara çok düşkündür. İlişkilerini yüzeysel yaşar. Sürekli etrafında kadınların olmasını ve onlarla vakit geçirmeyi ister. Ruhundaki romantizm ve yaşadığı heyecan verici hikayelerle, kadınları kolayca fethetmeyi başarır.

Çapkınlığı kendisine zarar verebilecek boyutlara bile ulaşabilir. Başına gelecek en korkunç olay; bir yere ve bir insana bağlanmaktır! Bu düşünceleri, uzun süre birisine bağlanmasını engeller.

Kıskançlığa ve dırdıra asla katlanamaz. Eşi onu ilgisiz ve düşüncesiz bulabilir. Çoğunlukla çocukça davranır.

Aşk ve Evlilik

Yaylar, kendilerini aşka adar ve düşüncelerini açıkça belirtirler. Cesur ve çapkındırlar. Beğendiklerini elde edene kadar uğraşırlar. Ama elde etme işleminden sonra onu elde tutma becerisi tamamen karşı tarafındır. Yaylarla hayat asla sıradan olmaz. Sıcakkanlı, romantik ve ateşlidirler. Genellikle sağlıklı bir seks hayatları vardır. Sıkıştırılmaktan hoşlanmazlar. Onlar için evlilik, duygusal bir macera ve keşiftir. Sadakatte güvenilir sayılmazlar.

Aşk Uyum Tablosu

YAY- KOÇ Uyumlu bir beraberlik. Birbirlerini anlar ve desteklerler.
YAY- BOĞA Tartışmaların olacağı bir beraberlik.
YAY- İKİZLER Birbirlerini tamamlayan, uyumlu bir beraberlik.
YAY- YENGEÇ Fedakârlık edilmesi gereken, mutsuz bir beraberlik.
YAY- ASLAN Uyumlu ve mutlu bir ilişki.
YAY- BAŞAK Yanılgılarla, çatışmalarla dolu bir beraberlik.
YAY- TERAZİ Uyum sağlanabilen bir beraberlik.
YAY- AKREP Uyumsuz ,sorunların yaşandığı bir beraberlik
YAY- YAY Farklı kültürlerden geliniyorsa, zor bir beraberlik.
YAY- OĞLAK Mutsuz bir beraberlik.
YAY- KOVA Başarılı ve mutlu bir beraberlik.
YAY- BALIK Birlikte yaşamakta zorlanırlar. Sorunlu bir beraberlik.