Eğer bozulmamış tropik bir cennet arıyorsanız Seyşeller tam size göre.Palmiye ağaçlı kıyılardan başka vahşi hayatla dopdolu ormanlar ve dalış için mükemmel mekanlar vardır. (En iyi zaman: Mayıs-Kasım)

Dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bir kuş yaşamı, şnorkel’ciler ve scuba diving tutkunlarını bekleyen 150 tür tropikal balık Şeysellerin ayrıcalıkları arasında.

Başkent – Victoria

Kültür

Seyşeller’de yerli bir kültür yoktur ama Afrika etkisi hayatta kalmıştır.Seyşel müziği Hint,Avrupa ve Arap müziklerinin bir karışımıdır. Seyşeller Hint Okyanusundaki adalarda Creole mutfağı açısından en iyi olanıdır. Balık ve pilav başlıca yemeklerdir.Balık ve deniz ürünleri çok geniş bir yelpaze sunar.

 İklim

Ülkede muson ikliminin etkisiyle yağışlar görülür.Bu yağışlar özellikle Ocak ayında düşer.Mahe ve Silhouette en çok yağışı alan yerlerdir.Ocak ayı en yağışlı,Temmuz ve Ağustos en kuru aylardır.Her ay sıcaklık 24 ile 31 derece arasında inip çıkar. Eğer doğru önlemleri alırsanız görülmeye değer manzara eşliğinde çok eğlenebilir ve Seyşellerdeki vahşi yaşamı keşfedebilirsiniz. Tropikal bitkiler ve hayvanları resimleyebilirsiniz.

Aktiviteler

Anse Major

Kayalık parçalarını takip eden sahil, kuzeyde Mahe ve Anse Major,  takip eden sınır içerisinde ise Morne Seychellois Doğal Parkı bulunur. Mahe’nin  dış hatlarını takip eden topraklara geçince görülmeye değer taş bayırlar ve tipik yerli bitkilerin bulunduğu alanlar vardır. Anse Major’a ulaşmak uzun sürmez. Yarım – bir saatte Major’a varabilirsiniz. Aynı yoldan geriye dönebilirsiniz. Tura erken saatlerde başlamanız önerilir.

Les Trois Freres

Trois Freres Morne Seychellios Doğal Parkı’nın patika yolları ve Victoria’nın gözde dağları arasında kalan bir parçadır. Dünyanın en güzel ve görülmeye değer yerleri arasında bulunur. Geziler hiç de kolay değildir, çünkü çok dik ve güneş çok fazla kendini gösterir. Zirveye varış yaklaşık iki saat, dönüş ise bir saat sürer. Patikalardaki tehlikelere karşı (çakıllar…) dikkatli olmalısınız.

La Reserve and Brulee

La Reserve palmiye ormanlarının en güzel alanlarını içine alır. Seyhelles’in 5-6 çeşit eşşiz palmiyesi Granit kayalıklar ve çakıllar ayrı bir parlaklık katar  tropikal ormanlara. Buraya farklı yollarla iki – üç saatte ulaşabilirsiniz.

La Dique, La Pass to Grand Anse

Hayret verici güzellikte ve muhteşem manzaraya sahip olan LA Diques’e aşağı yukarı iki saatte ulaşabilirsiniz. Yaya veya bisikletle yollardan geçerken Fransız koloni tarzında eski binaları, ormanlık alanları, bataklıkları ve muhteşem Grand Anse Sahilini görme imkanını bulacaksınız. Gezinizin dönüşünde köylerden alışveriş etmeyi unutmayın.

Valle de Mai Doğal Parkı

Seychelles’deki hemen hemen tüm gezilerinizi macera ve dünyanın en zengin tropikal ormanları içerisinde yaparsınız. Coco Mare palmiyelerinin evi ve Orijinal Eden bahçesindeki gezilerinizde büyüleneceksiniz. Parka girişte ufak bir ücret ödemeniz gerekecek ve gezinizi 2 saat arasında tamamlamalısınız. 

Mahe

Şeysellerin en büyük adası. Sahil şeridine kalkan görevi gören mercan kayalıkları ve kristal deniziyle dalgıçların rüyası. Adada eğlence hayatı da oldukça renkli.