İşte “Amerika’nın tatil kampı.” Dünyanın bu en güzel adalar topluluğunu ziyarete gelenlerin çoğu Amerika ve Japonya’dan. (En iyi zaman: Aralık-Haziran)

Ayak bastığınız andan itibaren doğa sizi içinizden kıskıvrak yakalıyor! Zaten mükemmel otel odasında bile şöyle bir uzanıp dinlenmek istemeden başlıyorsunuz, “Dışarı çıkmalı, çevreyi gezmeli, tekne tutup dolaşmalı, balık tutmalı, kayaların üzerinde yürümeliyim,” demeye. Cindy Crawford, Kate Moss ve Naomi Campbell işte bu yüzden tatil için Bahama Adaları’nı tercih ediyor.

Başkent Nassau, topluluğun en önemli adası olan New Providence Adası; buradan bütün adalara ulaşmak mümkün. Balık çeşitlerinin ağırlıkta olduğu Bahama mutfağının en önemli seb­zesi, salatalık. Bacardi romuyla hazırlanan kokteylleri ise harika! Bahamalar için ‘su altı Hollywood’u’ da deniyor. Su altı florası, rengarenk balıkları ve Hollywood yapımcılarını buraya çeken batıkları ile bütün amatör dalıcıların da gözdesi. Dalmak istemiyorsanız, Paradise Island’ daki dev Atlantis akvaryumunda su altı canlılarını izleyebilirsiniz. Nassau’ daki dükkanlarda her şeyi bulabiliyorsunuz.

Nassau Sepetçiler Çarşısı çok renkli:Hasır şapkalar, çantalar, el sanatı objeler, batik giysiler ise karşı koyulamayacak kadar güzel.

Konum: Karayipler’de, Kuzey Atlas Okyanusunda adalar grubu, Florida eyaletinin güneydoğu kıyısı açıklarında, Küba ve Hispaniola`nın kuzeyinde yer alır.

Haritadaki konumu: Orta Amerika ve Karayipler

İklimi: İki mevsimli yumuşak astropik iklimi büyük ölçüde Stream Körfezi Akıntısı ile Atlas Okyanusu meltemlerinin etkisi altındadır. Kasırga mevsimi Temmuz ortalarından kasım ortalarına kadar sürer.

Arazi yapısı: Bahamalar, güney ve batısındaki karalardan derin kanallarla ayrılan bir denizaltı yükseltisinin su üstüne çıkmış uzantılarından oluşur. Adaların kıyıları mercan kayalıklarıyla çevrilidir.