21 Nisan – 20 Mayıs

Boğalar aşka âşık!

Boğa kadınları sevgiyi her şeyden önde tutarken erkek boğa, sevdi mi tam seviyor!

Boğa Kadını

Aşk için yaratılmış!

Kelimenin tam anlamıyla bir dişidir. Kendi arzu ve hırslarını gerçekleştirebilmek için her şeyi yapar. Aşk için yaratılmıştır, bir erkeği sevdiği zaman tüm isteklerinden vazgeçebilir. Ne yaptığını bilir, dengelidir. Genelde aşk hayatında mantığa yer verir. İstediği erkeği elde etmesi pek de zor değildir. Sevdiği zaman, ilişkisinin sonsuza dek sürmesini ister ve bunun gerçekleşmesi için elinden geleni yapar.

Eşine her şeyiyle bağlanır ve ona sadık kalır. Eğer hayatının erkeğini bulduğuna inanırsa, şartlar ne kadar kötü olursa olsun o, mutluluk için yaşar. Eşi onu aldatırsa çok acı çeker, yıkılır ama yeni bir ilişki kurmanın zorluğu altında ayrılmaya pek yanaşmaz. Kendini güven içinde hissetmek uğruna buna katlanır.

Duygusal olduğu için çok çabuk kırılabilir. Ama hislerini “güçsüzlük” belirtisi diye yansıtmak istemez. Kolay unutmaz, kincidir.

Boğa Erkeği

Evlilik tam onlara göre!

Boğa erkeğini idare etmek zordur. Taktik, sözlerine itiraz etmeden, fikirlerini onaylayarak, yapılanların kendi istedikleri olduğuna inandırmak olabilir. Pürüz yoksa sadık bir dost, iyi bir eş, şefkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olur. Boğa erkeği karşısında zayıf bir kadın görmek istemez. Her dediğini kabul eden biriyle uzun süreli birlikte olamaz. Sevdiği kadına saygı duymak ister.

Aşk konusunda sadık, müşfik ve naziktir. Birisini gerçekten severse, ömür boyu sürebilir. Sevdiğinden kolay vazgeçmez. Beğendiği kadını mutlaka elde etmek ister; her şeyi yapar. Ama onunla masallardaki gibi bir aşk yaşanmaz. İlişkiye gerçekçi yaklaşır. Her zaman süslü sözler söylemez, küçük sürprizler yapmaz ama sevdiği kadına rahat, mutlu ve güven dolu sıcak bir yuva, aşk sunabilir.

Yarını planladığı için evlilik tam ona göredir. Kalbine giden yol midesinden geçer. Yataktaki iştahı da en az sofradaki kadardır.

Aşk ve Evlilik

Boğalar için aşk ve cinsellik, hayatın önemli bir parçasıdır. Ama şıpsevdi değillerdir. Aksine zor aşık olurlar. İlişki için ısrarcı olurlar, ilişki boyunca da sizi memnun etmek için her şeyi yaparlar. Birlikteliğe başlama konusunda ağır ve şüpheci olan Boğa, karşısındakinden emin olduğu zaman inanılmaz bir değişim gösterir. Karasız ve zorlu hali yerini romantik bir aşığa bırakır.

Evlilik kararı Boğa burcu insanı için çok güç verilen bir karardır. Öncelikle ilişkiden tam anlamıyla emin olması gerekir. Bu zor kararı alırsa her şeyi en ince ayrıntısıyla planlayarak, uygulamaya koyar. Gösterişli ve detaylarla süslenmiş bir düğün isterler. Evliliğin ilk zamanlarından sonra Boğa erkeği, eşini tamamen sahiplenir. Sadık ve güvenilirdir. Boğa erkeği ile evlenirseniz her türlü ihtiyacınızın karşılanacağına emin olabilirsiniz.

Boğa kadını için öncelikle iş hayatı gelir. Kariyer onlar için büyük bir önem taşır. Daha sonra bir aile isterler. Aslında sevgi dolu, ideal bir eştirler. Evcimen, iyi bir anne olurlar.

Aşk Uyum Tablosu

BOĞA- KOÇ Olumlu bir beraberlik. Fakat Koç’un Boğa’nın üstüne fazla gitmemesi, kızdırmaması gerekir.
BOĞA- BOĞA Fiziksel olarak birbirlerini çekici bulurlar. Birinin diğerini idare etmesi gerekir.
BOĞA- İKİZLER Uç noktalarda olan iki insanın beraberliği.
BOĞA- YENGEÇ Karşılıklı tatminin olacağı bir beraberlik. Boğa, yengecin duygularını tatmin etmeli.
BOĞA- ASLAN Boğa kıskançlık yapmazsa mutlu bir ilişki yaşarlar.
BOĞA- BAŞAK Başak eleştirel yönünü bir kenara atarsa, uyumlu bir beraberlik.
BOĞA- TERAZİ Olumlu bir beraberlik.
BOĞA- AKREP Boğa Akrep’e güven verirse güzel bir beraberlik. Her iki taraf kendi eksiklerini tamamlar.
BOĞA- YAY Tartışmaların olacağı bir beraberlik.
BOĞA- OĞLAK Destekleyici bir beraberlik.
BOĞA- KOVA Sorunlu bir ilişki. Farklı bakış açıları vardır.
BOĞA- BALIK Mutlu ve uyumlu bir beraberlik.