Akdeniz’in ortasında bir grup adadan oluşan Balear Adaları’nın en büyüğü olan Mayorka, yaz-kış çiçekli doğası, gizemli mağaraları, keskin uçurumları, masal dünyasını andıran sokaklarla ayrılmış farklı köy evleri ve Akdeniz’in zümrüt sularına açılan plajlarıyla dağlık bir ada görüntüsünde.

Burada sürekli bir bahar coşkusu yaşanıyor. Adada koruma altına alınmış 48 bitki türü yetişiyor. Yel değirmenleri, farklı mimarisiyle köyleri, denize dimdik inen falezleri, koyları, plajları ve tarihi yapılarıyla konuklarını karşılıyor Mayorka. Buradan cam ve seramik aksesuarlar, zeytin ağacından yapılma objeler, deri giysi ve ayakkabılar satın alabilirsiniz. Ama daha ilginç şeyler arıyorsanız mutlaka bit pazarlarına uğramalısınız. Dalış dahil tüm su sporlarından golfe, at ve bisiklet turlarından tekne gezilerine her türlü sportif aktiviteyi yapabilme imkanınız var. Casa del Virrey Hotel Mallorca, Rönesans dönemi şöminesi, halı ve yağlı boya tabloları ile geçmişi yaşarken çağdaş donanımıyla da günümüz lüksünü sunuyor.

Gece Aktiviteleri

Geceleri ise tam anlamıyla bir eğlence merkezidir Mallorca. Gece kulüpleri ve barların bulunduğu caddelerde sabahın ilk ışıklarına kadar yaşayan bir adadır. Doğal güzelliklerinin yanısıra dünyaca ünlü inci fabrikalarını da gezebilir, incilerin varoluşlarını gözlemleyebilirsiniz.

Boğa Güreşi

Dünyaca ünlü boğa güreşlerini ise seyretme imkanını bulacaksınız. Önemli otelleri arasında Sol Hotels, Playa, Las Palmas Hotel sayabiliriz. Güneş, deniz ve doğa’nın inanılmaz renklerinin oluşturduğu bu tabloda yer alma fırsatını kaçırmayın…

Gurmelere Özel

Mayorka’da, özellikle gastronomi meraklılarının tadacakları çok şey var; zeytinyağı üzerine peynir ve domates sürülmüş ekmek dilimleri, sebze yenekleri, peynirli ve bademli “gato”lar…

Konum: Okyanusya, Güney Pasifik Okyanusunda adalar, Avustralya’nın güneydoğusunda yer alır.

Haritadaki konumu: Okyanusya

İklimi: Keskin bölgesel çelişkilerle birlikte ılıman iklim görülür.

Arazi yapısı: Dağlar ve geniş kıyı ovaları ağır basmaktadır.