22 Aralık – 20 Ocak

Mantıklı Oğlaklar!

Oğlak kadınıyla yapılan evlilik hayat sigortası gibidir… Oğlak erkeği, çok olgundur asla tutkularının esiri olmaz.

Oğlak Kadını

Güçlü ve gururlu

Mantıklı, ciddi, güçlü ve gururludur… Gözleri hüzünlü bakar. İlk bakışta göze çarpan bir güzelliği olmayabilir ancak baktıkça güzelliğinin farkına varılır.

Hayatlarında iş önceliklidir. Genelde bu nedenle geç evlenir. Erken yaşta evlense bile, kariyerinde kendisini destekleyecek, ayak bağı olmayacak bir eş tercih eder. Ama bu özel hayatlarının olmadığı anlamına gelmez. Sırtına ne kadar yük verilirse, o kadarını kaldırabilir güçtedir. Her zaman dengelidir.

İçgüdüsel bir sorumluluk duygusu vardır. Tüm zorluklara, şikayet etmeden katlanır. Genelde çok başarılı olur ama ilerleyen yaşlarda hâlâ istediklerini elde edememişse bunalıma da girebilir.

Sevgiye çok önem verir. Ona göre gerçek sevginin tek kanıtı sadakattir. İhmal edilmekten hoşlanmaz. Evi ve ailesi, onun için önemlidir. Zaten elde edene kadar aradığı tek şey, kendisini hayatının sonuna kadar yalnız bırakmayacağına inandığı bir erkek olacaktır.

Beceriksizliğe katlanamaz. Eşi, en az kendisi kadar pratik ve başarılı olmalıdır. Pek çok erkeğin aradığı sadakat onda fazlasıyla vardır. Fazla hassastır ve eşi sabırlı, anlayışlı davrandığı ölçüde tatmin edici cinsel yaşamları olabilir. Çok iyi bir eş ve anne olur.

Oğlak Erkeği

Ayakları yere basar

Duygularını belli etmez. Ona yaklaşabilirsiniz ama ne hissettiğini asla size göstermez. Yalnızlığı sever. Ayakları yere basar. Geçici hevesler peşinde değildir. Tutkularının esiri olmaz.

Bu olgunluğunun asıl nedeni genç yaşından itibaren, kendisinden büyük insanlarla arkadaşlık etmesidir. Erken gelen olgunluk, yaşıtlarıyla arasında uçurumlara neden olabilir.

İhtiyatlıdır, asla düşünmeden hareket etmez. Karamsar yapısına rağmen, saf ve gerçek sevgiyi yakalayabileceğine inanır. Birlikte olacağı kadının, iyi ve kötü gününde yanında olmasını ister. Aradığı, kendisi kadar güvenilir bir eştir.

Onun ölesiye bağlı olduğu kuralları, hayatı kolaylaştırdığı kadar zorlaştırabilir. En büyük sorunu hata yapmaktan nefret etmesidir. Ona, hataların da hayatın bir parçası olduğunu anlatabilecek bir kadın, fazla tedbirden kaynaklanan sert tutumunun üstesinden gelebilir.

Görgülü, ölçülü, birlikte olmaktan gurur duyacağı bir kadın ister. Hoş bir sosyal hayatı vardır. Evlendiğinde, ailesini her türlü tehdide karşı korur. Buna karşılık evinde; huzur, güven ve düzen ister. Mantıklı bir adamdır, aşkı bile mantıklı yaşar.

Aşk ve Evlilik

Sevgi dolu bir kalp taşırlar. Ancak duygularını kontrol altında tutmaya çalışırlar. Partnerine her geçen gün daha da âşık olurlar, bu arada ona olan güvenleri artar. Hemen cinsellik düşünmez; ilişkinin gelişmesini beklerler. Bazı Oğlaklar oldukça muhafazakârdır. Rahatlamak için güzel sözler duymaya ihtiyaçları vardır. Güvene dayalı bir ilişkileri olduğuna inanırlarsa ihtiraslı ve dünya iyisi bir sevgili olurlar. Çok tutumludurlar.

İlişkide istikrar ve mahremiyete önem verirler. Evlilik kararını kolay olamazlar; her şeyi kontrol ederler. Emin olduklarında ise sevgi ve saygı dolu, her konuda destekleyiyi bir eş olurlar. Evlilik onlar için ölene dek yaşanır.

Aşk Uyum Tablosu

OĞLAK- KOÇ Çiftler arasında pek uyum yoktur.
OĞLAK- BOĞA Destekleyici bir beraberlik.
OĞLAK- İKİZLER Karşılıklı menfaatlerin durumuna göre sürecek bir beraberlik.
OĞLAK- YENGEÇ Birbirlerini tamamlayıcı ve destekleyici bir beraberlik.
OĞLAK- ASLAN Mutsuz ve sorunlu bir beraberlik.
OĞLAK- BAŞAK Birbirleriyle anlaşır ve uyum sağlarlar. Mutlu bir beraberlik.
OĞLAK- TERAZİ Anlaşmakta zorlanabilirler.
OĞLAK- AKREP Uyuşmazlığın yaşandığı, zor bir beraberlik.
OĞLAK- YAY Mutsuz bir beraberlik.
OĞLAK- OĞLAK Uyumlu bir beraberlik. Birbirlerini anlarlar ve desteklerler.
OĞLAK- KOVA Mutsuz ve huzursuz bir beraberlik.
OĞLAK- BALIK Uyumlu ve mutlu bir beraberlik. Birbirlerini tamamlarlar.