Gelin Saçı modelinize karar vermeden önce yüz şeklinizi inceleyip ona göre modeller seçmenizde yarar var. Gelin başı modelinizi seçmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini de mutlaka inceleyin: Gelinin Güzellik Sırları

Hayalindeki kusursuz gelin olmak için yüz şekline göre önerilen gelin saçı modelleri:

1 – Oval Yüz Tipi

Oval şekilli yüz hatlarına sahipseniz, tüm gelin başı modellerinin size yakışacağını söyleyebiliriz.  Bu durumda, gelin saç modelinizi seçerken düğün mekanını ve gelinliğinizi göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır!  Vintage bir düğün için vintage bir topuz modeli, veya kır düğünü için dalgalı tamamen açık saçlar düşünebilirsiniz.

Oval yüz hatlarına sahip ünlüler: Gwyneth Paltrow, Jessica Alba

2 – Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak yüz hatlarına sahip gelin adayları, dolgun yanaklarını daha dar ve uzun göstermek için uzun saçlarını açık bırakmayı tercih edebilir… kabarık olmamak şartıyla.Yandan ayrılmış saçlarla toplanan bir topuz modeli veya yanaklara doğru uzanan perçemler tercih edilebilir. Yanaklara doğru uzanan saçlar, yüzünüzün daha oval ve dar gözükmesine yardımcı olacaktır.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip ünlüler: Michelle Williams, Mila Kunis ve Kirsten Dunst

3 – Dikdörtgen Yüz Tipi

Yüz şekliniz dikdörtgeni andırıyorsa, hatlarınızı yumuşatmak için saçlarınızı tek yandan salarak açık bırakmayı tercih edebilirsiniz. Açık saçlı bir gelin olmayı istemiyorsanız ense topuzu sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Dikdörtgen yüz hatlarına sahip ünlüler: Angelina Jolie

4 – Kalp Yüz Tipi

Genişçe bir alın ve sivri çene yapısı dolayısıyla kalp şeklini andıran yüz hatlarına sahipseniz, Reese Witherspoon’un kırmızı halı fotoğraflarından yararlanın. Tek bir yana açık bırakılmış saç modeli, ve geniş alnınızı kaplayacak her türlü perçem size çok yakışacaktır. Açık aç tercih ediyorsanız, omuz hizasında ve uçlara doğru hacim katılmış bir kesim ideal olacaktır.  Topuz düşünürseniz, tepede ve kabartılmış bir modele öncelik verin.

Kalp yüz hatlarına sahip ünlüler: Reese Witherspoon

5 – Kare Yüz Tipi

Kare şekilli yüz hatları için en çok önerilen saç modeli, yüzün hatlarını vurgulaması için, bukleli yan topuz modelidir. Yüz şeklinizi biraz daha uzun göstermek açık bırakılmış düz veya hafif dalgalı bir saç modeli tercih edin.  Kare şekilli yüzler için kısa ve katlı saç modelleri önerilmez.

Kare yüz hatlarına sahip ünlüler: Sandra Bullock

PINTEREST’TE GELİN BAŞI VE SAÇ MODELLERİ