21 Mart – 20 Nisan

Koçlar sürpriz dolu!

Gücü ve özgürlüğü seven koç kadını, her an sürpriz yapabiliyor; kusursuz kadını arayan koç erkeği aşkı için savaşmayı seviyor…

Koç Kadını

Bağlanmaktan hoşlanmaz.

Etrafında her zaman birçok erkek olur. Beğenilmek ona büyük zevk verir. Çok beğenilen biri de olsa kendisine çok güvenmez, hep kusurları olduğunu düşünür.

İlişkilerinde çok kıskançtır, sevdiklerini paylaşamaz. Ancak kendisi birden fazla erkekle birlikte olabilir. Hayatının son erkeği olduğunu düşünmedikçe birisine tamamen bağlanmaktan hoşlanmaz. Bir anda âşık olup, bir anda “her şeyim” dediği erkekten vazgeçebilir. Uğruna tüm özgürlüklerden vazgeçeceği çok az erkek vardır.

Sert etkiler almış bir Koç kadınının evliliğinin nedeni, sadece sevgi olmayabilir. Güçlü, zengin, ünlü, iyi mevkide biri de onu evlenmeye ikna edebilir. Kendisinden üstün bulduğu bir erkeği elde etmeye uğraşmak hoşuna gider. Evlilik hayatını biraz sıkıcı bulabilir. Eşi baskıcı olursa ilişkisi uzun sürmez. İstek ve hırsına cevap verebildiği sürece hayatının sonuna kadar aynı erkekle birlikte olur. İnkâr etse de bencildir. Erkek arkadaşından her şeyi ister ama aynı karşılığı vermez.

Koç Erkeği

Her zaman en iyiyi arar

Koç erkeğini etkileyebilmek için bir kadının, onun her şekilde ilgisini çekmesi ve bu ilgiyi her zaman ayakta tutmayı bilmesi gerekir. Koç erkeği, kendini çok üstün bulduğu için, kadının da öyle olmasını ister. Onun eşi herkes tarafından taktir edilen ve kendisine yakışan biri olmalıdır.

Ama Koç erkeği eşini çok da sevse ‘en iyiyi arama’ özelliği yüzünden aldatabilir. ‘Kadını’ için çaba harcamak ister. Kendini tamamen teslim etmiş bir kadın, onun için itici olabilir. Onları sahiplenmeye çalışıp, ‘karışan’ kadınlardan da pek hoşlanmazlar.

Aşk ve Evlilik

Bu burcun insanları küçük yaşlardan itibaren karşı cinse ilgi duymaya başlar; karşı tarafı, bir av olarak görürler. Özellikle Koç erkekleri için bu davranış, egolarını tatmin etmenin, Koç kadınları içinse, çekiciliklerini test etmenin en iyi yoludur. Âşık olduğu zaman işler değişir. Mükemmel âşık olur, romantizmi dolu dolu yaşatırlar.

Eğer bu burçtan biriyle uzun süreli bir birliktelik yaşamayı planlıyorsanız, rutin bir ilişki beklemek büyük bir hata olur. Koç erkeği ile evlilik, inişli çıkışlı bir yolda ilerlemeye benzer. Koç kadınları ise pek çok erkeğin elinde tutamayacağı kadar zordurlar.

Aşk Uyum Tablosu

KOÇ- KOÇ Her iki taraf da birbirini yönetmek isteyeceğinden, çatışmalarla dolu bir beraberlik olur.
KOÇ- BOĞA Olumlu bir beraberlik. Fakat Koç’un Boğa’nın üstüne fazla gitmemesi, kızdırmaması gerekir.
KOÇ- İKİZLER Tartışmalarla geçecek bir beraberlik. Duygu ve fikir farklılıkları nedeniyle birbirlerini tatmin edemezler.
KOÇ- YENGEÇ Kavgaların çoklukla olduğu, birbirini anlayamayan iki insanın beraberliği.
KOÇ- ASLAN Olumlu bir beraberlik. Birbirlerini anlar ve desteklerler.
KOÇ- BAŞAK Tartışmaların yaşanacağı bir beraberlik.
KOÇ- TERAZİ Verimli ve uyumlu bir beraberlik. Birbirlerini desteklerler.
KOÇ- AKREP Zor bir beraberlik. Birbirlerini yönetmek isterler.
KOÇ- YAY Uyumlu bir beraberlik. Birbirlerini anlar ve desteklerler.
KOÇ- OĞLAK Çiftler arasında pek uyum yoktur.
KOÇ- KOVA Birlikte hareket etmekte ve birbirlerini anlamakta zorlanırlar.
KOÇ- BALIK Çiftlerin uyuşmadığı bir beraberlik.