Düğün mekanınız için alternatifler: Tarihi mekanlar, otel salonları, sosyal klüp ve tesisler, restoranlar, tekneler veya kır düğünleri için parklar.

TEKNE DÜĞÜNLERİ

OTEL DÜĞÜNLERİ

TARİHİ MEKANLAR

Yaz düğünleri için Boğaz’da tekne alternatifleri İstanbul’da düğün organize edilen oteller ve iletişim bilgileri Romantik bir düğün için Kız kulesi veya eski yalılarda ‘Evet’ deyin
   

ORMAN – KIR DÜĞÜNLERİ

RESTAURANT DÜĞÜNLERİ

SOSYAL MEKAN-KLÜPLER

İstanbul’un Gözde Kır Düğünü mekanları  Düğünde en önemli detay yemek menüsü diyorsanız düğününüzü restoranlarda organize edin  Düğün organize edilebilen diğer tesis alternatifleri

Düğün mekanlarıyla ilgili püf noktaları

Mekanın Genişliği: Düğün mekanınızın davetli sayınıza göre yeterli olmasına dikkat edin. Mutlaka mekanla ilgili görevlilere salonun kaç kişi ağırlayabileceğini danışın, fakat yine de salonu masalar yerleştirildikten sonra görmeyi talep edin. Masalar çok sıkışık duruyorsa hem gelin ve damat adayı masaları dolaşırken sıkıntı çekecektir, hem de misafirler çok rahat edemeyeceklerdir. Aynı şekilde kolonlarla dolu salonlar misafirlerin görüşünü engelleyeceği için çok tercih edilmez. Mekanı incelerken kolonların durumunu göz önünde bulundurun!

Park: Mekanla ilgili görüşmelerinizi yaparken mutlaka araba parkı konusunda anlaşma yapın. Park alanının yeterli olduğuna ve misafirlerinizin kolayca bulacağına emin olun. Otel otoparklarında misafirlere uygulanacak fiyatla ilgili anlaşmaya varın ve misafirlerinize de durumu bildirin. Aksi takdirde park görevlilerinin her misafire farklı bir fiyat uygulaması gibi tatsız durumlar yaşanabilir. Unutmayın, bir çok düğün organizasyonunda bu konu tartışmalara yol açmaktadır.