Koleksiyonları ile gelinlik modasını yönlendiren gelinlik markalarında Top10: 1- Pronovias, 2- Rosa Clara, 3- Elie Saab, 4- Vera Wang, 5- Monique Lhuillier, 6- Oscar de la Renta, 7- Zuhair Murad, 8- Galia Lahav, 9- Marchesa, 10- Grace Loves Lace

İstanbul’da gelinlik nereden alınır, incelemek için tıklayın.

1- Pronovias

Gelinlikte moda denince akla gelen ilk isimlerden olan İspanyol Pronovias gelinlikleri, tasarımlarındaki çağdaş ruh ve özel el işçilikleriyle divalara layık bir zarafete sahip. Klasik ve modernin bir arada olduğu modellere, tarz sahibi ve modayı yakından takip eden gelin adayları, kesinlikle bir göz atmalı. 2015’ten itibaren iki parça olarak hazırlanan gelinlikler de piyasaya sürülecek. Yani, artık bu gelinliğin üst kısmı, diğer gelinliğin eteği daha güzel derdine son. İstediğimiz alt ve üst parçayı kendi beğenimize göre kombinleyebileceğiz.

San Patrick, White One, Nicole, Ladybird markaları da Pronovias Moda Grubuna ait markalar. Ayrıca, Vera Wang gelinlikler de artık Pronovias mağazalarında satılıyor.

PRONOVIAS GELİNLİK MODELLERİ 

2- Rosa Clara

İspanyolların gelinlik tasarımında iddialı oldukları bilinen bir gerçek. Pronovias ve alt markaları gibi İspanyol Rosa Clara da sade güzelliğin öncülerinden. Modern ve zarif çizgisi ile gelin adaylarını büyüleyen koleksiyonları uçuşan kumaşlarıyla romantizmin sınırlarını zorluyor. Sade ve vücut hatlarını ortaya çıkartan dar modellerden oluşan koleksiyonda danteller ve zarif aksesuarlar kullanılmış.

ROSA CLARA GELİNLİK MODELLERİ 

Benzer markalar: Aire, Alma Novia, Novia D’art

3- Elie Saab

Gelinliklerini Pronovias için kendi markasıyla tasarlayan Lübnan’lı modacı Elie Saab, özellikle feminen tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Gelinlikleri sade gözükse de, her zaman, Doğu kültürüne ait masalsı bir ihtişam taşıyor.

Vakko Wedding mağazalarında

ELIE SAAB GELİNLİK MODELLERİ İNCELE

4- Vera Wang

Modern ekolün en başarılı temsilcilerinden Vera Wang, aynı zamanda yeni çağa ayak uyduran tasarımlarıyla, ünlülerin de en çok tercih ettiği gelinlik markalarından biri. Halle Berry, Kim Kardashian, Ivanka Trump, Chelsea Clinton, Victoria Beckham, Mariah Carey, gelinliklerini Vera Wang modellerinden seçen bazı ünlüler.

Vera Wang, Ralph Lauren için tasarımcı olarak çalışırken evlenmeye karar vermiş ve kendine uygun gelinlik bulamamış. Prenses endamında bir gelin olmak istemeyen ve modern ve sofistike biri olduğunu ifade eden Vera Wang, kendi gelinliğini tasarlayıp hayata geçirdikten tam 6 ay sonra Ralph Lauren’dan ayrılmış ve kendi modaevini açmış. Kate Hudson’ın Gelinlerin Savaşı adlı filmde giydiği harika gelinlik de bir Vera Wang klasiğiydi.

Vakko Wedding mağazalarında.

VERA WANG GELİNLİK MODELLERİ İNCELE

5- Monique Lhuillier

Monique Lhuillier’in hikayesi de klasik. Kendi düğünü için gelinlik ararken, hayal ettiği modeli bulamayınca, 1996’da ilk gelinlik koleksiyonunu oluşturmuş. Kocası Tom da şirketin CEO’su olmuş. Britney Spears’in gelinliğini tasarlayınca, sektörün önde gelen modaevlerinden biri olmaya başlamış. Daha sonra, Catherine Zeta Jones, Gwyneth Paltrow, Reese Witherspoon, Kristen Stewart, Hillary Swank, Jennifer Lopez ve Katy Perry gibi bir çok ünlünün gelinliklerini de tasarlamış. Modelleri zerafetin ve asaletin simgesi.

Vakko Wedding mağazalarında

6- Oscar de la Renta

2014’te hayatını kaybeden modacı Oscar de la Renta, 19 yaşında resim üzerine eğitim almak için İspanya’ya gittiğinde harçlık olsun diye, gazetelere ve moda evlerine tekstil çizimleri yapmış. Amerika’nın İspanya Büyükelçisi tarafından farkedilip büyükelçinin kızına bir elbise tasarlayınca Life dergisinin kapağına çıkmış. Sonrası bu alanda uzmanlaşma ve 1960’larda Jacqueline Kennedy’yi giydirdikten sonra uluslararası ün. Sade romantizmden hoşlanan asil gelinlere.

Vakko Wedding mağazalarında

7- Zuhair Murad

Lübnanlı tasarımcı Zuhair Murad, lise yıllarında kazandığı moda birinciliği neticesinde 25 yaşında ilk atölyesini kurmuş. Doğunun gösterişli ve oryantalist havasıyla, batının asaleti ve zarafetini birleştirdiği tasarımlarıyla dünyaca ünlü sanatçıların dikkatini çeken Zuhair Murad; Sarah Jessica Parker, Jennifer Lopez, Angelina Jolie, Christina Aquilera ve Nina Dobrev gibi isimlere haute couture elbiseler hazırlamış.

Gelinlikte transparanı ve şaşaayı seven; feminen, gösterişli gelinlerin tercihi Zuhair Murad koleksiyonlarını Vakko Wedding mağazalarında bulabilirsiniz.

Vakko Wedding mağazalarında

ZUHAIR MURAD GELİNLİK MODELLERİ İNCELE

8- Galia Lahav

Gelinliğiniz hem romantik olsun, hem çok ama çok feminen ve seksi olsun, hem de alıştıklarımızdan farklı olsun istiyorsanız; tasarımları göz kamaştıran bir marka: Galia Lahav. Fiziğinize çok güveniyorsanız, dar kalıplı ve derin dekolteli bu cesur gelinliklere bayılacaksınız! Üstelik detaylardaki şıklık ve ayrıntılar etrafınızdaki herkesi büyüleyecek.

Kimdir Galia Lahav?

30 yıldır sektörde haute couture elbiseler üreten dünyaca ünlü bir tasarımcı. Bir Galia Lahav gelinlik almak istiyorsanız 4 ay önceden sipariş vermeniz gerekiyor. Aynı zamanda seçeceğiniz modele göre $6.000-$19.500 arasında bir bedeli gelinlik bütçenize ayırmanız. İndirim de mümkün değil; ancak, 4 kere evlenip Galia Lahav’dan 4. gelinliğinizi alıyorsanız, indirim yapmayı düşünebiliyorlar. Evlenirken Galia Lahav gelinlik giyerseniz, size Instagram sayfalarında gelinlikli fotoğraflarınızla yer veriyorlar.

Vakko Wedding mağazalarında

GALIA LAHAV GELİNLİK MODELLERİ İNCELE

Benzer markalar: Inbal Dror, Julie Vino, Berta Bridal

9- Marchesa

Marchesa, zarif gece kıyafetleri, hazır giyim ve haute couture tasarımlarıyla dünya çapında bir moda markasıdır. Piyasaya sürülmesinden bu yana Marchesa, kendine özgü romantik estetiğiyle ünlendi. Marka adı, ünlü eksantrik İtalyan stili ikonu ve ilham perisi Marchesa Luisa Casati’den gelir. Penelope Cruz, Scarlet Johansson, Anne Hathaway, Cate Blacnhett ve Cameron Diaz ünlü müşterilerindendir.

Marchesa markası, çok katmanlı tül etekli elbiseler kullanarak gösterişli bir gelin görünümü yaratmakta mükemmeldir.

Vakko Wedding mağazalarında.

MARCHESA GELİNLİK MODELLERİ İNCELE

10- Grace Loves Lace

Geleneksel düğün ‘üniforması’ ile hayal kırıklığına uğrayan Megan Ziems, gelinlik endüstrisini değiştirmek için 2010 yılında Grace Loves Lace’in hikayesini başlattı. Kadınların kendilerini güvende ve güçlü hissetmelerini istedikleri gelinlikler tasarlıyor. Gelinlikler el yapımı, sofistike, büyüleyici, gerçekçi, seksi ve otantik. Grace Loves Lace gelinlikleri Pinterest’te en çok pinlenen marka olarak da öne çıkıyor.

İngiltere, Amerika, Avustralya ve Kanada’da showroomları mevcut.

GRACE LOVES LACE GELİNLİK MODELLERİ İNCELE